NOVA-4070 vs. EPIC-4070

esatalt

Femtopat
Daha fazla  
Herkese hayırlı akşamlar hayırlı bayramlar. Hazır sistem almak istiyorum. Bana uyan iki tane sistem buldum ama ikisi arasında kararsız kaldım. Bu konularda da çok bir bilgim yok ama almışken sağlam ve uzun süre beni götürebilecek bir sistem istiyorum hem VR hem normal oyunlar oynamak için. Şu an için ekran almayı düşünmüyorum. Sizce bu iki sistemden hangisini almak daha mantıklı olur? Veya başka önerileriniz olursa onlara da açığım. Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartı olacak şekilde bu fiyat bantlarında. Şimdiden teşekkürler.

NOVA-4070 / INTEL I5-12400F / ASUS Dual GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

EPIC-4070 / INTEL I5-12400F / MSI GeForce RTX 4070 OC Ventus 2X 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

MSİ olanda ekran kartının ventus olmasını, Asus olanda ise kasa tipini çok beğenmedim. Ama ekran kartı olarak çift fanlı Ventus serini üst seviye kartlarda tercih etmezdim.

İkisi arasından nova-4070.kasa sizi korkutmasın hava akışı gayet iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese hayırlı akşamlar hayırlı bayramlar. Hazır sistem almak istiyorum. Bana uyan iki tane sistem buldum ama ikisi arasında kararsız kaldım. Bu konularda da çok bir bilgim yok ama almışken sağlam ve uzun süre beni götürebilecek bir sistem istiyorum hem VR hem normal oyunlar oynamak için. Şu an için ekran almayı düşünmüyorum. Sizce bu iki sistemden hangisini almak daha mantıklı olur? Veya başka önerileriniz olursa onlara da açığım. Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartı olacak şekilde bu fiyat bantlarında. Şimdiden teşekkürler.

NOVA-4070 / INTEL I5-12400F / ASUS Dual GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

EPIC-4070 / INTEL I5-12400F / MSI GeForce RTX 4070 OC Ventus 2X 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Şahsi tercihim Nova 4070 ten yana olur hocam.

4070 16.5k
12400F 3.5k
Sistemde ki anakart 2.5k
RAM'lar 1k.
SSD 1 TB 1K (sistemde ki 500GB)
700W FSP 80+ Power 1.5k
+Boş kasa MSI olanı seçersek 1.3 k

Toplamda 27.3 k yapıyor.
Yani aslında tek tek toplasan birebir aynı ürünleri bile alacak olsan aynı fiyata aynı sistemi satın alabiliyorsun.

O nedenle öyle herhangi bir avantajın ya da indirimin söz konusu değil o yüzden daha iyi bir setup yakalayabilirsin. Bence acele etme.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tek tek toplamayla uğraşacak vaktim yok kurulumu hakkında bilgim de yok malesef. Acele etmemin sebebi de malum Türkiye şartlarında doların ne olacağı belli değil o yüzden seçim gelmeden halletmek istiyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tek tek toplamayla uğraşacak vaktim yok kurulumu hakkında bilgim de yok maalesef. Acele etmemin sebebi de malum Türkiye şartlarında doların ne olacağı belli değil o yüzden seçim gelmeden halletmek istiyorum.

1-2 YouTube videosu ile halledersiniz sorun değil.

Geri
Yukarı