NT Kernel & System Sürekli CPU Kullanımı

ALAİYE

Hectopat
Daha fazla  
NT Kernel & System sürekli olarak CPU kullanımı %10 ile %20 arasındadır. Sistem baştan kurup bütün sürücü yüklemelerini yaptım. Bütün yaptığım işlemlere rağmen bi türlü sorunu çözemedim. Bu sorun ortaya cıkmadan önce win8.1 yüklüydü. SSD takıp win10 sıfır kurulumu yaptıktan sonra böyle bir sorun ortaya çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var. Benim laptop ASUS x550jk, arka kapağı açması zor. Ben de sıkıntı olmasın diye asus servisinde taktırdım. dvd yerine de hdd takıldı. ssd ye her zaman yaptığım gibi sistem kurmama rağmen cpu kullanımını azaltamadım bi türlü. 8.1 denedim olmadı 10 denedim olmadı. cpu en az %30 ortalama olarak da %40-50 civarında. oyun oynarken ısınmayan bilgisayar, formatlı tertemiz halde odayı ısıtmaya başladı. internette bulduğum çözümlerin hiçbiri bir işe yaramadı. Daha önce ekstra ram de takmıştım, ondan olabilir mi bilmiyorum. ssd takana kadar sorun olmamıştı.
ssd modeli: Samsung 850 EVO 250gb. Yok mu bi delikanlı çözecek :(

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı