System SYSTEM NT Kernel System Nedir?

Bilgisayarda oyun oynarken çok büyük bir FPS düşüşü fark ettim. Bir bakayım dedim görev yöneticisine neymiş bu kadar FPS düşüklüğü yapan diye. Bir de baktım ki System yani ayrıntılardan bakarsak System SYSTEM NT Kernel System diye bir uygulama işlemciyi %30 civarında kullanıyor. Görevi Sonlandır da yapamıyorum. Bu bir virüs olabilir mi?

Steam ve Origin dışındaki başka bir yerden oyun indirmedim Origin'i de Apex Legends oynamak için indirdim. Kısacası hiç korsan oyun indirmedim. Lütfen bir çözüm verin çünkü oyun oynarken büyük bir FPS düşüşü söz konusu oluyor.

367071
367072

Üstelik bu şeyin işlemci kullanımı çok yükseldiğinde internet de yavaşlıyor

Son düzenleme:
CMD'yi yönetici olarak aç dostum, SFC/SCANNOW yazarak enter tuşuna bas tarama %100 olunca bilgisayarı yeniden başlat.

Olmaz ise şu yolu dene;

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştır,
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Bunları sırayla CMD'ye yaz ve enter tuşuna bas.

Diğer bir seçenek;

Aygıt yöneticisini aç ve Görüntü bağdaştırıcılarına bak dostum, iki ekran kartı mevcut ise onboard ekran kartını devre dışı bırak.

Bu seçeneklerin hiç birisi olmaz ise yukarıda ki Tick'i işaretleyip bilgisayarı kapatın ve yeniden başlatın,
ntoskrnl.exe kendini System olarak göstermekte.

Son düzenleme:
ya bende işlemi sonlandır diyor yaparsam system fala gider diye korkuyorum ne yapmalıyım.
ya bende işlemi sonlandır diyor sonlandırsammı korkuyorum sisteme bişey olur diye.
Korkacak bir durum yok dostum, virüs değil bir Windows bileşenidir, .NET Framework kullanan uygulamaların daha hızlı açılabilmesi için gerekli olan bir bileşen, Framework üzerinde gerekli optimizasyonları yapmaktadır. Tam adı mscorsvw.exe, işini bitirdiği zaman aniden kaybolur ve çalışması gerektiğinden fazla uzun sürebilir.

-Başlat
-Msconfig
-Hizmetler sekmesi
-net Runtime Optimization Service v2.0.xxxxx_x86 veya 64 servisinin işaretini kaldır ve devre dışı bırak.
-Uygulayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.
ben system sonlandır desem bişey olurmu??

Biraz geç yazıyorum ama kimse cevap yazmamış. ntoskrnl.exe Windows'un donanım ve yazılım arasında bağlantı kuran kernel işlemidir. Kapatırsanız bilgisayarınız çalışamayacaktır.

Geri
Yukarı