NTFS formatlı diske Mac üzerinden veri nasıl yazılır?

layfinn

Decapat
Uzun süredir yazma hızı yüksek diye NTFS formatında yazdığım disklerim var. Fakat şimdi Win bilgisayarım yanımda değil ve Mac üzerinden yazma işlemi gerçekleştiremiyorum. Disk formatı değiştirmek için biçimlendiremiyorum çünkü disk içinde 600GB'a yakın veri var. Verileri silmeden disk formatını değiştiren bir program vardı fakat güvenemedim açıkçası. Yazmak istediğim birkaç GB veri var, en kolay ve risksiz yolla bu verileri nasıl yazabilirim?

Uzun süredir yazma hızı yüksek diye NTFS formatında yazdığım disklerim var. Fakat şimdi Win bilgisayarım yanımda değil ve Mac üzerinden yazma işlemi gerçekleştiremiyorum. Disk formatı değiştirmek için biçimlendiremiyorum çünkü disk içinde 600GB'a yakın veri var. Verileri silmeden disk formatını değiştiren bir program vardı fakat güvenemedim açıkçası. Yazmak istediğim birkaç GB veri var, en kolay ve risksiz yolla bu verileri nasıl yazabilirim?
VirtualBox ile sanal Linux dağıtımı kurup disk'i o na bağlayın ya da sanal windows kurun.

Bir USB belleğe Ubuntu kurup Linux üzerinden deneyebilirsin. USB belleğe boot ettikten sonra indirmeden dene seçeneğini tıklayarak kurulum yapmadan USB bellek üzerinden kullanabilirsin Linux'u.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VirtualBox ile sanal Linux dağıtımı kurup Disk'i ona bağlayın ya da sanal Windows kurun.
Sanal makine kurmak aklımdan tamamen çıkmış. Disk formatını falan düşünerek kulağımı tersten tutmaya çalışmışım. Intel işlemciliyken Bootcamp ile kullanmak daha kullanışlı oluyordu. Sistem kaynaklarını paylaşmamak için buna sanal makine kurmamıştım. Bir süre diğer bilgisayara erişemeyeceğime göre zamanı gelmiş demek ki.
Bir USB belleğe Ubuntu kurup Linux üzerinden deneyebilirsin. USB belleğe boot ettikten sonra indirmeden dene seçeneğini tıklayarak kurulum yapmadan USB bellek üzerinden kullanabilirsin Linux'u.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler fikir için, daha sonra kullanmak üzere aklımda dursun.

Merhaba dünkü sorununuzu bu yöntem ile çözebildiniz mi ?.Yoksa başka yöntem mi denediniz ?.
Merhaba hocam, zaten açtığım diğer konuya da cevap vermişsiniz. Windows kurulumu denedim fakat aşırı ısındı, muhtemelen hafif bir linux dağıtımı kurup onunla tekrar deneyeceğim.

Merhaba hocam, zaten açtığım diğer konuya da cevap vermişsiniz. Windows kurulumu denedim fakat aşırı ısındı, muhtemelen hafif bir linux dağıtımı kurup onunla tekrar deneyeceğim.
Merhaba amacım konu çözümsüz ortada kalmasın sizden sonra başkası da aynı sorunu yaşar ise konudan faydalansın.İyi günler kolay gelsin.Not:Mx linux yada Linux Light ile deneyebilirsiniz.Yada Windows 7 NTFS desteği vardı sanırım home sürüm ile deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı