Çözüldü ntfs.sys ve ntoskrnl.exe mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

WyNexTR

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Başlıkta da yazığı gibi mavi ekran sorunu yaşıyorum birkaç aydır. Bilgisayarım laptop özellikleri; işlemci: i5 6200U D. Ekran kartı: Intel HD Graphics 520 H. Ekran kartı: NVIDIA GeForce 940M SSD: Samsung 860Evo 250GB(sonradan takıldı) RAM: 8 GB 1600 MHz sanırım (görev yöneticisinde öyle yazıyor). Anakart: X555UB ASUS BIOS'u güncelledim ama sıfırlamadım BIOS'u. Ekran kartı sürücüsü 456.71 mavi erkan yediğimde BlueScreenWiev'i indirdim, dosyaya baktığım zaman genellikle ntfs.sys ve ntoskrnl.exe kırmızı gözüküyor ve genellikle oyunlara girdiğim zaman veya Discord'da arkadaşlarla konuşurken ekran paylaşırlarsa onu izlerken de mavi ekran yiyorum. Windows sürümünü daha 20H2'ye güncellemedim herhangi bir hata çıkarsa düzeltilsin diye. Şu anlık daha 2004 sürümündeyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
RAM'ler arızalanmış. Garantisi varsa garantiye gönderin. Eğer garantisi yoksa RAM'leri değiştirmen gerekiyor.

Sorunu çözeli 1 hafta oluyor, buraya yazmayı unutmuşum.
RAM'lerde arıza olduğunu bulduktan sonra RAM'lerin ucunu silgiyle sildim, sorun çözüldü.
Yine de yardımlarınız için teşekkürler.
Sonuç nedir? Tekrar mavi ekran aldıysanız minidump paylaşır mısınız?

Derslerim olduğu için yapamadım ama aklımda kendime zaman ayırabilirsem derslerden sonra bildiririm.
Ama dersteyken hala mavi ekran yemedim, ITunes da açık arkada. Oyunlarda denemedim.

Sonuç nedir? Tekrar mavi ekran aldıysanız minidump paylaşır mısınız

Memtest86'yı yaptım fotoğrafta da gözüktüğü gibi %58 Pass'te kaldı 7. testte şu an. Ne yapmam gerekiyor bildirirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 82930495-24F5-4832-9652-7EC282B26E8D.jpeg
    82930495-24F5-4832-9652-7EC282B26E8D.jpeg
    253,7 KB · Görüntüleme: 40
RAM'ler arızalanmış. Garantisi varsa garantiye gönderin. Eğer garantisi yoksa RAM'leri değiştirmen gerekiyor.

Sorunu çözeli 1 hafta oluyor, buraya yazmayı unutmuşum.
RAM'lerde arıza olduğunu bulduktan sonra RAM'lerin ucunu silgiyle sildim, sorun çözüldü.
Yine de yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı