ntkrnlmp.exe hatası

İşletim sistemi
Windows 10

leo3453

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Yeni bir sistem kurdum. Kurduğumdan beri internette gezerken sürekli mavi ekran hatası alıyorum, oyunlarda böyle bir hata almazken yalnızca bilgisayar boştayken ve internette gezerken bu problemi yaşıyorum.
Windbg ile baktığımda çoğu ntkrnlmp.exe hatası oluyor.
Memtest86 testini yaptım RAM'lerde bir problem göstermedi.
Başka RAM'ler ile bilgisayarı denedim yine mavi ekran sorunu yaşadım.
Ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldırıp güncel sürümünü tekrar kurdum.
Windows'un kendi RAM testini yaptım.
sfc/scannow ve DISM işlemlerini yaptım ama mavi ekran almaya devam ediyorum.
Minidumpların olduğu dropbox linkini ekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Monitörün kablosunu ekran kartınızda farklı bir slot varsa farklı bir slota takıp deneyin. Dump dosyasında monitörünüzle alakalı bir sorun olabileceğini tespit ettim. Sorun da çözülürse bildirmeyi unutmayın.

Monitörün kablosunu ekran kartınızda farklı bir slot varsa farklı bir slota takıp deneyin. Dump dosyasında monitörünüzle alakalı bir sorun olabileceğini tespit ettim. Sorun da çözülürse bildirmeyi unutmayın.

Farklı slotlarda da VG240Y S olarak gözüküyor şu an farklı slotta takılı duruyor. Bir de böyle denedikten sonra sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

Selamlar;
Farklı slotta 1 gün boyunca bilgisayar komple açık kaldı ama yarım saat önce 2 kere yine mavi ekran hatası aldım. Yeni dump dosyalarının linkini ekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Başka grafik işlemci (onboard) ile deneyebilir misin?

Şimdilik imkanım yok hocam.

Hızlı başlatmayı ve hazırda beklet ayarları açıksa kapatın.

Ek olarak aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

Hızlı başlatmayı ve hazırda beklet ayarları açıksa kapatın.

Ek olarak aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

Hızlı başlatma ve hazırda bekleti kapattım.
Scannow yapmıştım ama tekrar yaptım ekran görüntüsünü bırakıyorum. Teşekkürler

Dosya Ekleri

• sfc.png
    sfc.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 35
Evet artık sorun kalmaması gerek. Yeniden sorun olursa bildirin ve sorun çözülürse çözüm içerikli mesajı çözüm olarak seçin. İyi geceler dilerim. :)

Evet artık sorun kalmaması gerek. Yeniden sorun olursa bildirin ve sorun çözülürse çözüm içerikli mesajı çözüm olarak seçin. İyi geceler dilerim. :)

Umarım çözülmüştür de bu dertten kurtulurum🙂 emeğiniz için çok teşekkür ederim olumlu ya da olumsuz bilgilendirme yapacağım.
sfc/scannow başarılı olmuş. Kullanmaya devam edin mavi ekran verirse buradayız.

Teşekkür ederim :)

Maalesef yine mavi ekran verdi. Yeni dump dosyasını ekliyorum.

sfc/scannow başarılı olmuş. Kullanmaya devam edin mavi ekran verirse buradayız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı