Ntkrnlmp.exe mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

kerim.atess

Zeptopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1uN_-acx7wg92QTY91Bzrt2p5nWlMssNO/view?usp=sharing
RAM
Corsair Venegance 3200 mhz 2x8 Gb
SSD veya HDD modeli
XPG s70 Blade 7400/5500 1TB M2.SSD
Ekran kartı
GTX 1050Tİ
Anakart
Asus Tuf A520m Plus
İşlemci
R5 5600x
Yaklaşık 1-2 aydır düzelmişti, fakat son 2 gündür mavi ekran yemeye devam ediyorum. Minidump dosyasını zar zor 1 defa düşürdüm.

Easy Anti-Cheat kullanan oyunları kaldırıp kurmayı deneyebilirsiniz veya dosya doğrulaması yapabilirsiniz.

Easy Anti-Cheat kullanan oyunları ve Easy Anti-Cheat'i sildim fakat aynı hatayı yine aldım
Oyuna girene kadar sorun yok fakat oyuna girince 30 sn sonra donuyor ve en sonunda mavi ekran atıyor %0 da kalıyor kendi kendine restart atıp SSD'yi tanımıyor
Düzeltme:

“Whea Uncorrectable Error”​

Mavi ekran hatası alıyorum

Son düzenleme:
navagio.sys, BEDaisy.sys, xhunter1.sys( BattlEye) PUBG'nin anticheat yazılımı, kaldırıp belirli süre kullanın.

Bilgisayarına harici olarak taktıgın USB aygıtında sorun var gibi gözüküyor. Fare olabilir, gamepad olabilir; çıkartıp kullanın.

HDD Tune ile sağlık ve bad sector testi yapalım. Ek olarak olay görüntüleyicisi raporlarını paylaşın.

BIOS'unuz güncel değil, güncelleyin.

Bu arada işlemcinizin çalışma hızı hakkında bilgi bulamadım, herhangi OC veya UV işlemi var mı 5600X'de?

Eksik sys dosyaları var, rehberi uygulayalım.

navagio.sys, BEDaisy.sys, xhunter1.sys( BattlEye) PUBG'nin anticheat yazılımı, kaldırıp belirli süre kullanın.
Bilgisayarına harici olarak taktıgın USB aygıtında sorun var gibi gözüküyor. Fare olabilir, gamepad olabilir; çıkartıp kullanın.

HDD Tune ile sağlık ve bad sector testi yapalım. Ek olarak olay görüntüleyicisi raporlarını paylaşın.

Bu arada işlemcinizin çalışma hızı hakkında bilgi bulamadım, herhangi OC veya UV işlemi var mı 5600X'de?

Eksik SYS dosyaları var, rehberi uygulayalım.

İşlemci Auto da OC yok HDD Tune da tüm checkler temiz gösterdi BIOS'u da Update atacağım şimdi teşekkürler ek olarak bu belirttiğiniz .sys uzantılı dosyaları da mı silmem gerekiyor

Son düzenleme:
Hayır, yazılımını silmeniz yeterli.
sadece BattlEye doğru mu anladım

Eksik SYS dosyaları var, rehberi uygulayalım.

Tüm dediklerinizi yaptım şu an teste geçeceğim umarım düzelmiştir.

Hayır, yazılımını silmeniz yeterli.

Maalesef düzelmedi.

Dosya Ekleri

• IMG_20240427_020033.jpg
    IMG_20240427_020033.jpg
    157,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı