NTLite ile ISO dosyasına katılımsız program ekleme

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Arkadaşlar Windows 10'u yeniden kuracağım, NTLite ile bir güzel düzenledim. Şu an katılımsız programlar eklemek istiyorum, katılımsız sekmesinden nasıl ekleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha önce denemiştim. Galiba setup dosyalarını ekliyorsun. Kurulum bittiğinde biraz bekleyin menüsünde programların setup dosyasını açıyor sen oradan kuruyorsun. Yani değişen bir şey yok. Not: MSI kurulumlarında oto olarak kuruyor diye biliyorum. Eğer öyleyse mantıklı olabilir. Ama bence orijinalini bozmamak lazım.

Ben daha önce denemiştim. Galiba setup dosyalarını ekliyorsun. Kurulum bittiğinde biraz bekleyin menüsünde programların setup dosyasını açıyor sen oradan kuruyorsun. Yani değişen bir şey yok. Not: MSI kurulumlarında oto olarak kuruyor diye biliyorum. Eğer öyleyse mantıklı olabilir. Ama bence orijinalini bozmamak lazım.
O zaman NTLite'dan eklemeye gerek yok, kurduktan sonra Solidshare'e girerek indiririm, cevabın için teşekkürler.

Ben tam hatırlamıyorum yani kesin bir bilgim yok. Ama daha önce denemiştim. Siz ne için katılımsız yapmak istiyorsunuz? Bir de eklemek istediğiniz programların adlarını ve sürümlerini yazar mısınız?

Ben tam hatırlamıyorum yani kesin bir bilgim yok. Ama daha önce denemiştim. Siz ne için katılımsız yapmak istiyorsunuz? Bir de eklemek istediğiniz programların adlarını ve sürümlerini yazar mısınız?
Bir şeyi katılımsız yapmak istemedim, sadece kurmadan önce NTLite'dan nasıl program ekleyeceğimi merak ettim. Şuan da hangi programları ekleyeceğim belli deği.

NTLite ile katılımsız program ekleme hiçbir yerde anlatımına rastlamadım oysa kurulum sonrası bölümüne bir şekilde eklenebilmeli ama öyle partametre ile falan değil.

NTLite ile katılımsız program ekleme hiçbir yerde anlatımına rastlamadım oysa kurulum sonrası bölümüne bir şekilde eklenebilmeli ama öyle partametre ile falan değil.
Premium aboneliğiniz var ise programların katılımsız parametrelerini kendisi ekliyor. Yok ise programı ekleyip parametresini yazıp aynı işlemi yapabilirsiniz. Ancak son zamanlarda bu bölüme eklenen programlar yüklenemeyebiliyor. Bu soruna çözüm olarak Bat dosyası ile katılımsız kurulum oluşturma rehberini hazırladım.
NTLite'ın kurulum sonrası bölümüne atılan programlar güncel sürüm Windows'da kurulum yaptırmıyor. Böyle bir sorun yaşarsanız çözüm olarak hazrıladığım "komut dosyası ile katılımsız kurulum oluşturma rehberi"ne bakabilirsiniz.
Programları NTLite ekranına sürekle bırak yöntemiyle bırakacağız. Programların sessiz kurulum parametrelerini bulmak için "Universal Silent Switch Finder" programını kullanacağız. Burada bulamadığımız parametreleri googledan "silent install" diye aratıp bakabilirsiniz. Bulamadıklarınız olursa komut dosyası ile katılımsız kurulum oluşturma rehberi bölümüne yazınız. Eğer Office programını tamamen katılmsız yapmak istiyorsanız "Microsoft Office katılmsız yapma rehberi"ne bakınız.
UYARI: Bu rehber altına katılımsız parametrelerle ilgili lütfen yazmayın.
USSF.jpg
Program AdıParametre
.NET Desktop Runtime 3.1.9/q /NORESTART
7-ZİP/S
Adobe Reader DC (Offline)/sPB /rs /msi
Directx 9 / 11 /12 (Offline)/silent
Discord-s
Epic Games/qn /norestart
Google Chrome/S
Google Chrome (Offline)/qn
Java/s (küçük s olmasına dikkat et)
K-Lite Codec Pack/verysilent
Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 x64 - x86/Q
Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 x64 - x86/q
Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 x64 - x86/q /norestart
Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 x64 - x86/install /quiet /norestart
Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 x64 - x86/install /quiet /norestart
Microsoft Visual C++ Redistributable 2015-2019 x64 - x86/install /quiet /norestart
Microsoft Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime x86 - x64/q /norestart
Microsoft XNA Framework Redistributable 4.0/qb
MSI Afterburner/S
Msxml 4.0/qn
OBS-Studio/S
OpenAL/SILENT
Signal/S
Silverlight/q
SSD Fresh/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-
Steam/S
Stellarium/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-
Stremio/S
TeamViewer/S
Unlocker 1.2.0.1/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-
VLC Media Player/L=1055 /S (L=1055 Türkçe kurulum yaptırır)
Wemod--silent
WhatsApp--silent
@purrito

Geri
Yukarı