Rehber NTLite ile Windows 10 Lite/Performans sistem hazırlama v3

Windows 11 kullanıyorum hiçbir şeyi silmeden Windows 10 Lite'a geçmem mümkün mü? Hiçbir verim silinmeden bir de ayarlar silinir mi?

Hocam bunun hazır direkt kurulum halli var mı çnkü ben okuduklarımdan pek bir şey anlamadım da anladıklarım var tabii ki de ama çok uzun.

Hocam bunun hazır direkt kurulum halli var mı çnkü ben okuduklarımdan pek bir şey anlamadım da anladıklarım var tabii ki de ama çok uzun.
Google'dan "OgnitorenKs" diye aratın aradığınızı bulacaksınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    65 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
NTLite ücretsiz versiyonu işimi görür mü? Korsan versiyonları eski sürüm çünkü.

NTLite ücretsiz versiyonu işimi görür mü? Korsan versiyonları eski sürüm çünkü.
NTLite ücretsiz sürümü temel düzenlemeler için işinizi fazlasıyla görecektir. Ancak imaj boyutunu çok düşürmek isterseniz bu konuda ücretsiz en iyi araç WinReducer'dir. Korsan versiyonları kullanmanızı önermem.

NTLite ile Windows 10 düzenleme;
Bazı ayarlardaki kısıtlamalar nasıl kaldırılır?

Düzenleme yaparken belirli ayarlarda kısıtlama istemiyorsanız. Sol menüden; Bileşenler > Üst menüden Uyumluluk > aşağıda yazdıklarım dışında yer alan tüm kutucuları boşaltın ve "Tamam" tıklayın.

• Windows Güncelleme (+Özellikler kurulumu)
  • Shell arama
  • Sistem yazı tipleri
  • USB
  • Windows etkinleştirme
  • WLAN
  • Host Makine (%PC ismi%)
  • Hocam bu kısımda neden bunlar hariç dediniz ? Bunlarında işaretlerini kaldırsak ve bunlara bağlı şeyleri kaldırsak ne olur?
  • Mesela ben Masaüstü kullanıyorum kablolu bağlantım var WLAN kullanmıyorum

Win 11 DEV build 23545 İSO su düzenliyorum Win 11 de ise daha az seçeneği kaldırın yazmışsınız

Deneyecek düşük sistemli bir bilgisayarım olsa keşke.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…