Rehber NTLite ile Windows 10 Lite/Performans sistem hazırlama v3

Deneyecek düşük sistemli bir bilgisayarım olsa keşke.
Düşük donanımlı bir sisteme ihtiyacınız yok. Bu tarz sistem düzenleme işlemlerinden sonra sistem değerleri aşağıdaki gibi ciddi bir düşüş göstermektedir. Kullanmadığınız bir özelliğin sistemi gereksiz yere meşgul etmesini kimse istemez diye düşünüyorum.

► Windows 11 Stock │ Performans
CPU işlem sayısı = 140 / 51
RAM kullanımı = 1.7 GB / 1.0 GB
C boyutu = 18 GB / 9.5 GB

► Windows 10 Stock │ Performans
CPU işlem sayısı = 136 / 45
RAM kullanımı = 1.6 GB / 0.8 GB
C boyutu = 17 GB / 8.5 GB

Hocam ben kurtarma diski oluşturamıyorum.

Hatasını alıyorum.

Hocam ben kurulumu yapıp uygulamalarımı kurduktan sonra değerler stock Windows ile neredeyse aynı oluyor bunun sebebi nedir Windows Update yüzünden mi sistem kendi kendine dosyaları mı yüklüyor anlamadım.

Düzenleme dosyası olan paylasabilir mi?

Dosya Ekleri

• 2023-12-23_194319.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Yenisi gelecek mi?
Bu konuda çok talep oldu. Hafta sonuna kadar yeni bir rehber hazırlamayı düşünüyorum. Blog sayfamdan paylaşınca buradan bilgilendiririm.

Bu konuda çok talep oldu. Hafta sonuna kadar yeni bir rehber hazırlamayı düşünüyorum. Blog sayfamdan paylaşınca buradan bilgilendiririm.
Seri halinde detaylı rehberler hazırlamaya başladım. Tüm detaylarıyla her konuyu özenle anlatmaya çalışıyorum. Vakit buldukça kademe kademe NTLite'ın diğer bölümlerini ekleyeceğim. Bu serisinin sistem düzenlerken her kullacının ihtiyaçlarını gidermesini umuyorum. Konuyu takip etmek istiyorsanız blog sayfama bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…