Rehber NTLite ile Windows 10 Performans Sürümü Oluşturma

Gerekli Dosyalar:
1- ISO Dosyasını Klasöre Ayıklama

Webp.net-gifmaker (1).gif

2- ISO'yu NTLite'a Aktarma
NTLite açın > Sol üst köşeden “EKLE” butonuna tıklayın > Açılır alt menüden “GÖRÜNTÜ DİZİNİ” kısmını seçin ve açılan pencereden Windows10.iso dosyasını çıkardığınız klasörü seçin > NTLite ekranında işlem yapmak istediğiniz Windows sürümünü seçin ve çift tıklayarak imajı açın.

3- NTLite Performans Ayarlarını Yapma
1630501320540.png

4- Gerekli Ayarlar

4.1- İmaj Yolunda Yapılacak Ayarlar
Kullanacağınız Windows sürümüne sağ tıklayın > "Bağlama dizinini keşfedin"e tıklayın > "Windows" klasörüne girin > "Web" klasörüne sağ tıklayın, IOBit Unlocker'ı seçin > "Kilidi Aç" butonun yanında bulunan ok tuşuna tıklayın > "Kilidi Aç Kilidi Aç ve Sil" butonuna tıklayın > Ana dizine geri dönün > "Windows 10 Performance.zip" içerisindeki dosyaları buraya sürükle bırak yöntemi ile atın.​
4.2- Uygulama İçi Ayarlar
a) NTLite uygulamasını açın > Sol sütunda bulunan "Kayıt Defteri" sekmesine tıklayın > "Toolbox.Need.reg" dosyasını buraya sürükleyin > Tekrardan sol sütunda bulunan "Kurulum-Sonrası" sekmesine tıklayın > IObit Unlocker programının kurulum dosyasını üstteki bölüme sürükleyin > Parametreler kısmına vereceğim kodu yapıştırın. /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-
5- İşlemleri Tamamlayarak ISO Dosyası Oluşturma
1630502933318.png

Bonus: Sisteme 21H2 Simgelerini Entegre Etme

1. Yöntem:

Anlattığım yöntem x64 bit içindir. Unlocker 1.2 sürümü yüklü olsun. Aşağıdaki komutlar ile .bat dosyasını hazırlayın ve çalıştırın. 10 tane işlem tamamlandı penceresi açılacak, "Tamam"ı seçin.
Newico.zip dosyasını indirin. İçindeki dosyaları imajı çıkardığınız noktalardaki klasörlere göre atın. SystemResources klasörüne Unlocker ile kopyalayın yoksa hata mesajı alırsınız.

[CODE title=".bat dosyası olarak kaydedin."]
echo off
cls

set /p deldel= Imaj yolunu yazın:

"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\System32\imageres.dll"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\System32\imagesp1.dll"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\System32\shell32.dll"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\System32\zipfldr.dll"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\SystemResources\imageres.dll.mun"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\SystemResources\imagesp1.dll.mun"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\SystemResources\shell32.dll.mun"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\SystemResources\zipfldr.dll.mun"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\tr-TR\explorer.exe.mui"
"C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker\IObitUnlocker.exe" /Delete "%deldel%\Windows\explorer.exe"
[/CODE]
2. Yöntem (Kurulmuş Sistemler İçin):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NOT:
Bu rehberdeki dosyaların bir çoğunu hazırlayarak bana yardım ettiği için @OgnitorenKs'e teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben Windows ISO'ya NVIDIA ekran kartı eklemek istiyorum NTLite vb programlarla olmuyor ek program var mı acaba?
Gerçekten olmuyor chipset ve NVIDIA eklemek istiyorum NTLite olmuyor diyorum halada bana ondan bahsediyorsunuz ya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu izle insanları rahatsız edip durma. Adamlar senin evine gelipmi anlatacak her konuda seni görmekten bıktım artık 😡

Yeni konular

Geri
Yukarı