Rehber NTLite ile Windows 11 Düzenleme

Hocam SSD ve 8 GB RAM kullanmama rağmen mesela pil , ses ve ağ simgesine basınca neredeyse 15-20 saniye sonra açılıyor ve sistemde genel bir yavaşlık var bunun nedenini biliyor musunuz ?
Böyle bir sorunla karşılaşmadım. Cihazınız destekliyor mu? Destek almayan cihazlar da sorun yaşanabileceğini Microfosoft belirtmişti. Ayrıca sistem her donanım da aynı tepkiyi vermeyebiliyor.

O bölümde donma takılma oluyorsa explorer(Windows gezgini) ile alakalı bir sorun olabilir. Zaten Ram kullanımıyla alakalı sorunları olduğu biliniyor. Bu konu da Microsoft güncelleme yayınlayacak.

Görev yöneticisinden Windows Gezginine sağ tıklayın ve yeniden başlatmayı deneyin. Aynı sorunu yaşarsanız çözümü şu an için bilmiyorum.

Hocam "uzak masaüstü bağlantısı" uygulamasını geri getirme yolu var mı?

Hocam "uzak masaüstü bağlantısı" uygulamasını geri getirme yolu var mı?
NTLite kökünü kazıdığı için getirmesi mümkün olmayabiliyor. Yaptığım değerlendirmeden sonra uzak masaüstünü ve bir kaç bileşeni kapatmama kararı aldım. Yeni sistemlerde bu tarz hizmetleri pasif tutup herhangi bir bileşen silmeyeceğim. Sistem bütünlüğünü olabildiğince koruma yönünde çalışmalar yapıyorum.
Aşağıdaki kodu deneyin işe yaramazsa çözümü bilmiyorum.
[CODE title="CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın"]
sc config RemoteRegistry start= demand
net start RemoteRegistry
sc config TermService start= demand
net start TermService
sc config UmRdpService start= demand
net start UmRdpService
sc config SessionEnv start= demand
net start SessionEnv
[/CODE]
Hocam Hotspot'u nasıl açabilirim?
Toolbox, "Laptop hizmetlerini aç" ile açabilirsiniz.

İkisi de stabil sistemler ama Windows10 kurmanız daha mantıklı. HDD varsa W11'e hiç bulaşmayın zaten.

Sistem bu şekilde. Şu anda 11 Pro var 10'dan yükselttim. Genelde Apex oynarım çok felaket kastı nedense 11'de silip tekrar yüklüyorum düzelmezse temiz kurulum yapacağım.

Sistem bu şekilde. Şu anda 11 Pro var 10'dan yükselttim. Genelde Apex oynarım çok felaket kastı nedense 11'de silip tekrar yüklüyorum düzelmezse temiz kurulum yapacağım.
Eki Görüntüle 1189622
Hocam kasmasının sebebi güncelleme ile geçmeniz olabilir. Update hizmetlerini devre dışı bırakıp ''Güncelleme Sonrası''nı tuşlar mısınız? Bende bir sorun yok hocamın düzenlediği 11'i kullanıyorum.

Oyun yüklendi sayılır (bu arada hep orijinal ISO ile kurulum yapmıştır yeni gördüm konuyu), test edeceğim dediklerinizi yapıp.

Edit: Silip yükleyince düzeldi.

Son düzenleme:
Merhabalar hocam sizin yaptığınız Windows 10 Pro x64 21H2 Performance Edition mı yoksa bu Windows 11 versiyonunu mu kurmak daha iyi olacaktır oyun ve stabilite açısından?
Şimdiden teşekkürler.
Eki Görüntüle 1189622
Oyun yüklendi sayılır (bu arada hep orijinal ISO ile kurulum yapmıştır yeni gördüm konuyu), test edeceğim dediklerinizi yapıp.

Edit: Silip yükleyince düzeldi.
Windows 11'de kullanabilirsiniz. Ancak Windows 11'de Ram standby listesi çok şişiyor. Önlemek için ISLC yazılımı kullanılabilir. Ancak ISLC Standby listesini temizleyince bazen 8-10 saniyelik kasma oluyor. Explorer Ram sorunu giderildikten sonra Windows 11 kurulabilir.

Ben Windows 10 ana sistem olarak kurup, Windows 11'i sanal disk ile multiboot yaparak kullanıyorum.

@PhoenixTech
Kurulu sistem üzerinde lite işlem yapması için toolbax'ta düzenlemeler yaptım. Bitirince NTLite ile düzenleme işlemine gerek kalmadan lite işlemin nasıl yapıldığını anlatacağım. İşleri büyütüyoruz .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…