Rehber NTLite ile Windows 11 Düzenleme

Sistemde varsayılan olarak açık bırakacağım. Ancak bilmeyenler için Toolbox'a ekleme yapacağım. Bilen zaten açıp kapatacağı yerden işlemi yapacaktır.
Windows'u lite yapta ps'den yine admin alamıyor ve takılıyor. Onuda düzenleyeceğim. Hocam BelaSky cmd kapanıp açılıyor diye sildi.

Windows'u lite yapta ps'den yine admin alamıyor ve takılıyor. Onuda düzenleyeceğim. Hocam BelaSky cmd kapanıp açılıyor diye sildi.
Bitdefender de siliyor bazen dosyalarımı. O yüzden hep yedek alıyorum. Bitdefenderde geri getirebiliyorsun ama bir ara Kaspersky yükledim denemek için direkt yok etti bat dosyasını yedek almamış olsam. Tüm emeklerim boşa gidecekti. Admin yetkisi otomatik alınca bazı sistemlerde takılmalara neden oluyor. O yüzden o bölümü komple kaldıracağım.

Kaspersky işlemi yarıda kesti hiç bir şey açamıyorum kapat tuşu çalışmıyor. Alt+F4'le kapatacaktım kernel32.dll tarzı bir hata verdi tuşla kapadım düzeldi.
Kaspersky işlemi yarıda kesti hiç bir şey açamıyorum kapat tuşu çalışmıyor. Alt+F4'le kapatacaktım kernel32.dll tarzı bir hata verdi tuşla kapadım düzeldi.
Hocam bu sistemi Lite yapta bütün XBOX hizmetlerini silmiş sadece Game Bar kalmış. :/

Son düzenleme:
GamingApp eklemiştim. Onu şuan düzenlerken kaldırdım. Market üzerinden yeniden indirmeniz gerekiyor.

Merhaba, ben bu işlemi 10 üzerinden yapmıştım ama Windows Update bir süre sonra saçmalıyordu. 0x ile başlayan hatalar veriyordu, bende format attım aynı ISO ile. Daha sonra yeniden o hatalardan verdi. Bu sefer normal 10 Pro kurup tweak yapmıştım o update hatalarını daha da vermemişti.

Şuan 11 kullanıyorum, doğal olarak güncellemelerin çalışması benim için çok önemli. Sizce o benim yanlış şeyi kaldırmamla oluşan bir hata mıydı?

Hocam CraftRise'da bir tık fps düşüşü var. Lite yaptıktan sonra.
Graphics performans izleme hizmetinden şüpheleniyorum. İsterseniz hizmeti açarak deneme yapın.

[CODE title="CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın"
]sc config GraphicsPerfSvc start= manuel
net start GraphicsPerfSvc
[/CODE]
Yaptığınız bir ayar bu sorunlara neden oluyor. Update ile ilgili hata almanızın nedeni sistem bileşenlerinde hata meydan gelmesidir. WinSxS bölümünde rastgele dosya silinince update ile ilgili hata alınabiliyor. NTLite köklü kazıma işlemi yapınca sistem dosyalarında hata meydana gelebiliyor.

Denetim Masası > Programlar > Windows Özelliklerini aç veya kapat , bölümünden aşağıdaki hizmetleri de açın.
  • Net Framework 3.5
  • Asp.NET 4.8
Aşağıdaki servislerinde kapatılmaması gerekiyor;
  • BITS (Arkaplan akıllı aktarım hizmeti)
  • trustedinstaller (Windows Modül Yükleyici)
  • cryptsvc (Şifreleme hizmetleri)
  • wuauserv (Windows Update)
  • UsoSvc (Orchestrator Hizmetini Güncelleştir)

Bura reg kayıtlarıda sebep olabilir;

Alttaki değerler sorunsuz çalışması için varsayılan değerlerdir.
[CODE title="Regedit kayıtları"]
Windows Registry Editor Version 5.00

; OgnitorenKs

[HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"AUOptions"=dword:00000005
"NoAutoUpdate"=dword:00000000[/CODE]

Görev Zamanlayıcısında güncelleştirmleri engelleyecek kayıt olabilir.

[CODE title="CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın"]
schtasks /change /TN "\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\Scheduled Start" /ENABLE
schtasks /change /TN "\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Schedule Scan" /ENABLE
schtasks /change /TN "\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Schedule Scan Static Task" /ENABLE
[/CODE]

Son düzenleme:
Kurulumdan sonra son ayarlar için hazırladığım .bat dosyasını indirin. Bunu çalıştırdıktan sonra sistemi resetleyiniz. Bu dosya hazırladığım lite sistem içine otomatik olarak eklenmiştir.
Hocam merhaba yeniden. Ben Mağazayı açık bırakarak diğer her uygulamayı silip dediğiniz her adımı yaptım -kalıp dosyası hariç-. Ortalama 600MB'dan fazla çöp çıktı, ayna gibi yaptım.

Kurudumdan sonra verdiğiniz bat dosyasının yapmamızın faydası nedir? Amaç nedir yani?

Ayrıca TPM gibi şeyleri Rufus kendi haledebiliyor son güncelleme ile. Onu ekleyebilirsiniz.

Ve özellikle ben Wi-Fi ile alakalı olan her şeyi kaldırdım. Sorun olur mu? Driver vs. idi.
Yaptım, diğer açıkta kalan uygulamaları da kapatınca 1,8 GB kullanıyor. Normal direkt açtığımda 2,2 oluyor.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…