NTLite Windows 10 registry nasıl modlanır?

Warlord_x7

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara format atmayı planlıyorum, fakat ondan önce bazı registry girdilerinin format dosyasının içinde yerlerini değiştirmek istiyorum. Örnek verecek olursam HKLM klasöründe bulunan bir registry girdisini farklı bir klasöre almak istiyorum. Bildiğiniz gibi Regedit'te her klasöre özel olarak belli bir registry girdi yazabiliyorsunuz, farklı yere yazdığınızda çalışmıyor ve bunun bir listesi var. Ben de bu listenin içinde ekleme çıkarma yapmak istiyorum. İstediğimi bir Registry'i farkli bir klasörün listesine yazıp o klasörde çalıştırmak istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi? Yapılabilirse nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara format atmayı planlıyorum, fakat ondan önce bazı registry girdilerinin format dosyasının içinde yerlerini değiştirmek istiyorum. Örnek verecek olursam HKLM klasöründe bulunan bir registry girdisini farklı bir klasöre almak istiyorum. Bildiğiniz gibi Regedit'te her klasöre özel olarak belli bir registry girdi yazabiliyorsunuz, farklı yere yazdığınızda çalışmıyor ve bunun bir listesi var. Ben de bu listenin içinde ekleme çıkarma yapmak istiyorum. İstediğimi bir Registry'i farkli bir klasörün listesine yazıp o klasörde çalıştırmak istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi? Yapılabilirse nasıl yapacağım?
Dediğiniz yapılabilir. Öncelikle çalışan sistemde dediğiniz değişiklikleri yapmanız lazım. Ben sana örnek ve nasıl bir yol izleyeceğini anlatıyorum. 1 = Orjinal dosya yolunu regeditten ver diyerek yedekleyin. 2 = Atmak istediğiniz yer neresi ise oraya oluşturun, (oluşturmayı biliyorsunuz varsayıyorum) 3 = 1. aşamada yedeklediğiniz regedit kaydının başına - (eksi) işareti koyup kaydedin 4 = 2. Aşamadaki değişiklikler tamamlandığında yedeğini alın. // Son olarak // Elinizde olan varsayılan yeri silen regedit kaydını ve yeni oluşturduğunuz yerin kaydını NTLite ile entegre edin. // Bitti... Saygılarımla...

Geri
Yukarı