NTLite Windows arka planı değiştirme

Düzenlemek istediğiniz Windows sürümüne sağ tıklayın, "Dizini görüntüle" gibi bir seçenek olması gerekecek. Ona tıklayın.

1627902296156.png

Sonra istediğiniz arka planı "img0.jpg" olarak yeniden adlandırıp aşağıdaki konumdaki varsayılan Windows arka planı ile değiştirin.

1627902466477.png

Ben arka plan simsiyah olması için komple sildim. Şimdi de sadece bu arkaplanın uygulanması için diğer kullanılmayacak arkaplanları silmemiz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki konumdan "4K" klasörünü silin:

1627902569235.png

Eğer kilit ekranı arkaplanlarını düzenlemek ya da silmek istiyor iseniz hepsi "Screen" klasöründe bulunmaktadır.
Çiçekler ve Windows 10 temasına ait arkaplanları da silmek için aşağıdaki konumdan "Çiçekler" ve "Windows 10" klasörünü silin.

1627902616804.png

Ek olarak "Çiçekler" ve "Windows 10" temasını tamamen silmek isterseniz NTLite'ın bileşenler kısmındaki "Diğer Temalar" bileşenini kaldırabilirsiniz.

Başka bir sorunuz var ise sorabilirsiniz.

Düzenlemek istediğiniz Windows sürümüne sağ tıklayın, "dizini görüntüle" gibi bir seçenek olması gerekecek. Ona tıklayın.

Eki Görüntüle 1125855

Sonra istediğiniz arka planı "img0.JPG" olarak yeniden adlandırıp aşağıdaki konumdaki varsayılan Windows arka planı ile değiştirin.

Eki Görüntüle 1125861

Ben arka plan simsiyah olması için komple sildim. Şimdi de sadece bu arkaplanın uygulanması için diğer kullanılmayacak arkaplanları silmemiz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki konumdan "4K" klasörünü silin:

Eki Görüntüle 1125864

Eğer kilit ekranı arkaplanlarını düzenlemek ya da silmek istiyor iseniz hepsi "screen" klasöründe bulunmaktadır.
Çiçekler ve Windows 10 temasına ait arkaplanları da silmek için aşağıdaki konumdan "çiçekler" ve "Windows 10" klasörünü silin.

Eki Görüntüle 1125865

Ek olarak bu temaları da silebilirsiniz, onlar da NTLite'da bileşenler kısmından silebilirsiniz.

Program nasıl entegre edeceğiz bunu da cevaplarsan sevinirim.
Düzenlemek istediğiniz Windows sürümüne sağ tıklayın, "dizini görüntüle" gibi bir seçenek olması gerekecek. Ona tıklayın.

Eki Görüntüle 1125855

Sonra istediğiniz arka planı "img0.JPG" olarak yeniden adlandırıp aşağıdaki konumdaki varsayılan Windows arka planı ile değiştirin.

Eki Görüntüle 1125861

Eki Görüntüle 1125864

Eğer kilit ekranı arkaplanlarını düzenlemek ya da silmek istiyor iseniz hepsi "screen" klasöründe bulunmaktadır.
Çiçekler ve Windows 10 temasına ait arkaplanları da silmek için aşağıdaki konumdan "çiçekler" ve "Windows 10" klasörünü silin.

Eki Görüntüle 1125865

Ek olarak "çiçekler" ve "Windows 10" temasını tamamen silmek isterseniz NTLite'ın bileşenler kısmındaki "diğer temalar" bileşenini kaldırabilirsiniz.

Dosyayı değiştiremiyorum bu hatayı veriyor.
1627903174108.png

Program nasıl entegre edeceğiz bunu da cevaplarsan sevinirim.

Kurulum sonrası sekmesinden "Ekle" kısmına gelip "Dosya" kısmından kurulu gelmek istediğiniz programın kurulum dosyasını seçip ekleyin.

1627903106343.png

Eğer Windows kurulurken bu programın kurulum ekranını görmek istemiyor iseniz programın kurulum dosyasını sessiz olarak çalışmasını "/S" "/s" "/silent" "/Q" "/quiet" gibi komutlar ile sağlayabilirsiniz.

1627903240441.png

Ama bu komutlar programdan programa göre değişebiliyor ilk önce kendi bilgisayarınızda deneyerek NTLite'a geçirin yoksa kurulumda kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.
Dosyayı değiştiremiyorum bu hatayı veriyor.

Bu registry dosyasını çalıştırıp onay verin, sonra değiştirmek istediğiniz PNG dosyasına sağ tıklayıp "Take Ownership" seçeneğini seçin. Artık o dosyanın sahipliği sizin, istediğiniz gibi silip düzenleyebilirsiniz.

"Take Ownership" seçeneğini kaldırmak ister iseniz aşağıdaki registry dosyasını kullanmanız gerekiyor:

Kurulum sonrası sekmesinden "ekle" kısmına gelip "dosya" kısmından kurulu gelmek istediğiniz programın kurulum dosyasını seçip ekleyin.

Eki Görüntüle 1125875

Eğer Windows kurulurken bu programın kurulum ekranını görmek istemiyor iseniz programın kurulum dosyasını sessiz olarak çalışmasını "/s" "/s" "/silent" "/q" "/quiet" gibi komutlar ile sağlayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1125881

Ama bu komutlar programdan programa göre değişebiliyor ilk önce kendi bilgisayarınızda deneyerek NTLite'a geçirin yoksa kurulumda kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Bu registry dosyasını çalıştırıp onay verin, sonra değiştirmek istediğiniz png dosyasına sağ tıklayıp "take ownership" seçeneğini seçin. Artık o dosyanın sahipliği sizin, istediğiniz gibi silip düzenleyebilirsiniz.

Tek kelimeyle adamın dibisin çok teşekkürler.

Allah razı olsun abi sen olmasaydın kendi windows 11 iso yapamazdım hatta kendi iso dosyası yaptım bile cortana desteklemediği içinde kaldırdım tabi denemek için zamanı bulursam tabi

Yeni konular

Geri
Yukarı