Çözüldü "ntoskrnl.exe" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XBaroas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle bilgisayarım 1 haftadan beri mavi ekran verip kapanıyor (arkadan oyun ve Google'dan muzik açtığımda) sorunun kaynağını öğrenmek için bazı uygulamalar yükledim ve bana ntoskrnl.exe olabileceğini söyledi bu dediğimiz ntoskrnl.exe hatasından nasıl kurtulurum bilen birisi yardım edebilir mi?

Son düzenleme:
Çözüm

Olay raporlarının çoğunda Gaming service hatası var, zira mavi ekranlar bundan olabilir mi? düşünüyorum.

Dump dosyanda xvdd.sys sürücüsü geliyor. Game Pass'in yüklenmesi iki sürücü yükleyen yeni bir Oyun Hizmeti uygulamasını (Microsoft.GamingServices) ekler xvdd.sys hangi XVD Disk Sürücüsü (MS Gaming Filesystem Driver) gameflt.sys Oyun Filtresi (MS Gaming Install Filter Driver).

Xbox veri dosyaları yerel Xbox Sanal Disk kapsayıcı biçimlerinde (xvd) saklanır ve bu sanal disk sürücüsü daha sonra oyunları yüklemek ve erişmek için kullanılır.

Eğer böyle bir sorun varsa bu diskten kaynaklanıyor olabilir. Tabii kullanmadan görmek lazım açıkçası.

Merhaba hocam, daha önce hiç RAM testi yapmış mıydın?

Öncelikle, Kaspersky'ı, Xbox ile ilgili bir aplikasyon varsa onu kaldır. Kontrolcü de olabilir varsa çıkar. Bluetooth sürücülerini de güncelle.

RAM'lerini kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD Tune website üzerinden diskinin/lerinin health sekmesini/lerini at ve HDD varsa errorscan testi sonucunu at.

Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak Olay raporlarını da paylaş.

Merhaba hocam, daha önce hiç RAM testi yapmış mıydın?

Öncelikle, Kaspersky'ı, Xbox ile ilgili bir aplikasyon varsa onu kaldır. Kontrolcü de olabilir varsa çıkar. Bluetooth sürücülerini de güncelle.

RAM'lerini kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD Tune website üzerinden diskinin/lerinin health sekmesini/lerini at ve HDD varsa errorscan testi sonucunu at.

Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak olay raporlarını da paylaş.

Hocam RAM testini çalıştırdan mdsched.exe ile yaptım o videodaki programdan değil, sorun bulmadı RAM'lerde sorun olmadığını söyledi. Bu da HD Tune web site: (health sekmesinde bir şey gözükmüyor) sürücüleride güncelliyorum şu an.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-15 115206.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-15 115206.png
    87,7 KB · Görüntüleme: 26
Hocam RAM testini çalıştırdan mdsched.exe ile yaptım o videodaki programdan değil, sorun bulmadı RAM'lerde sorun olmadığını söyledi. Bu da HD Tune web site: (health sekmesinde bir şey gözükmüyor) sürücüleride güncelliyorum şu an.

SSD için Download Hard Disk Sentinel üzerinden sağlık kısmını paylaş. Memtest86 eğer gözünü korkuttuysa testmem5 ile kontrol et. Zira Windows bellek aracı ile aralarında fark var bence. Windows'un 1 saatlik işini Memtest86 3 4 saatte bitiriyor. Olay raporlarını da upload et.

SSD için Download Hard Disk Sentinel üzerinden sağlık kısmını paylaş. Memtest86 eğer gözünü korkuttuysa testmem5 ile kontrol et. Zira Windows bellek aracı ile aralarında fark var bence. Windows'un 1 saatlik işini Memtest86 3 4 saatte bitiriyor. Olay raporlarını da upload et.

Windows çok yanlış buluyor bazen hiç hata bulmuyor bazen 1. RAM'de buluyor bazen 2.RAM de buluyor.

Olay raporunu yönetim olayı olarak mı atayım? Ve SSD var evet.

Memtest5 bitti temiz çıktı yine RAM'ler ama o makaledeki gibi mi yapmam gerekiyor ben direk programı açtım yapmaya başladı testi yeterli midir öyle?

Dediğiniz olayda hangi sekmenin olay raporunu almam gerekiyor aydınlatırsanız beni sevinirim :)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-15 041308.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-15 041308.png
    30,7 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2023-10-15 043349.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-15 043349.png
    46,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Olay raporunu yönetim olayı olarak mı atayım? Ve SSD var evet.

Memtest5 bitti temiz çıktı yine RAM'ler ama o makaledeki gibi mi yapmam gerekiyor ben direk programı açtım yapmaya başladı testi yeterli midir öyle?

Dediğiniz olayda hangi sekmenin olay raporunu almam gerekiyor aydınlatırsanız beni sevinirim :)

Programı açık tutman gerekiyor. Testmem5'in olayı öyle işliyor. O yüzden Memtest86 daha sağlıklı. Sistem logunu atın.

Geri
Yukarı