ntoskrnl.exe Mavi Ekran Sorunu

umutgur

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

Bilgisayarımı toplayalı 3 hafta oldu, 3 haftadır sorunsuz kullanıyordum fakat bugün 5 kere mavi ekran hatası aldım. İlk kez karşılaştığım bir durumdu BlueScreenViewer ile 5 sorunun da ntoskrnl.exe ile alakalı olduğunu öğrendim.

Aslında konunun ekran kartı ile ilgili olduğundan emindim, bu sabah GeForce Experience ile bir driver güncellemesi yaptım bu nedenle safe mode'a alıp ekran kartı (ve sanırım ses için olanını da) driverını sildim ve normal moda dönüp tekrar yükledim fakat bir şey fark etmedi.

Sorunun genellikle RAM'den kaynaklı olduğunu okudum bu nedenle memory diagnostic tool kullanıp hata bulmasını bekledim fakat yine bir hata bulamadı.

Aygıt yöneticisinden SSD'min driver'ını güncellemeyi denedim fakat onun da en güncel versiyonda olduğunu öğrendim.

Ne yapabilirim? Sorunun ne ile alakalı olduğunu nasıl öğrenebilirim. Temiz kurulum yapmadım ama onun da sorunu çözemeyecek olmasından endişeleniyorum.

Bu arada ASUS ROG STRIX X 570 F anakart kullanıyorum ASUS'un kendi uygulamasında BIOS Update göremedim. RAM'lerim 3600 MHz, BIOS üzerinden RAM değerlerimi 3600 MHz'ye ayarladim bu da sorun olabilir diye dusunuyorum.

Son olarak bilgisayarı 6 prizli bir coğaltıcı ile kullanıyorum, bir prize takılı değil direkt olarak duvardan alıyor elektriği aynı anda bir iMac, 2 monitör ve bir de sorunu yaşadığım kasa kullanıyor çoğaltıcıyı. PSU değerim de 850 Watt.

Daha fazla bilgi verebilir miyim bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Tekrar Merhabalar,

Bugün cihaza temiz kurulum Windows 10 yükledim 12 saate yakın açık kaldı herhangi bir mavi ekran almadım, fakat az önce hal.dll üzerinden bir mavi ekran hatası daha aldım. Donanımsal bir sorun var sanırım ancak bir türlü sorunlu parçayı tespit edemiyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı