Null XenForo kullanmanın zararları nedir?

• Nulled sürümü yayınlayan kişi XF'nin içerisine casus yazılım eklemiş olabilir ve forumunuza üye olan tüm kullanıcıların verileri sızdırılabilir. Bu da hem güvenlik açısından hem de yasal açıdan sorun oluşturacaktır.
  • Aynı şekilde nulled sürümler sitenizde güvenlik açığı yaratacaktır, bu da hackerlar tarafından sitenizdeki tüm verilerin ele geçirilmesine neden olabilir.
  • Son olarak, tespit edilmesi durumunda siteniz kapatılabilir.
Maalesef dolar kurunun fırlaması nedeniyle XF lisansları da cep yakıyor. Biraz ucuz olsun istiyorsanız (tabii, ne kadar ucuz, tartışılır) ikinci el lisanslara da bakabilirsiniz. Transfer edilebilir olmasına dikkat edin.

Ama yeni açılmış bir sitenin başlangıçta direkt XF kullanmasını önermiyorum. Mümkünse ücretsiz altyapılara bakın, siteniz büyüyünce ücretlilere geçersiniz. Ücretsiz altyapı önerim maalesef yok.

• Nulled sürümü yayınlayan kişi XF'nin içerisine casus yazılım eklemiş olabilir ve forumunuza üye olan tüm kullanıcıların verileri sızdırılabilir. Bu da hem güvenlik açısından hem de yasal açıdan sorun oluşturacaktır.
  • Aynı şekilde nulled sürümler sitenizde güvenlik açığı yaratacaktır, bu da hackerlar tarafından sitenizdeki tüm verilerin ele geçirilmesine neden olabilir.
Maalesef dolar kurunun fırlaması nedeniyle XF lisansları da cep yakıyor. Biraz ucuz olsun istiyorsanız (tabii, ne kadar ucuz, tartışılır) ikinci el lisanslara da bakabilirsiniz. Transfer edilebilir olmasına dikkat edin.

Ama yeni açılmış bir sitenin başlangıçta direkt XF kullanmasını önermiyorum. Mümkünse ücretsiz altyapılara bakın, siteniz büyüyünce ücretlilere geçersiniz. Ücretsiz altyapı önerim maalesef yok.
Bu transfer işleri inanılmaz sıkıntılı. İkinci el piyasası nereden baksan 1000-1100 eli yüzü düzgün olanlar. Üstüne 1000 lira daha koyup direkt almak daha mantıklı bence.

• Nulled sürümü yayınlayan kişi Xf'nin içerisine casus yazılım eklemiş olabilir ve forumunuza üye olan tüm kullanıcıların verileri sızdırılabilir. Bu da hem güvenlik açısından hem de yasal açıdan sorun oluşturacaktır.
  • Aynı şekilde nulled sürümler sitenizde güvenlik açığı yaratacaktır, bu da hackerlar tarafından sitenizdeki tüm verilerin ele geçirilmesine neden olabilir?
Maalesef dolar kurunun fırlaması nedeniyle xf lisansları da cep yakıyor. Biraz ucuz olsun istiyorsanız (tabii, ne kadar ucuz, tartışılır) ikinci el lisanslara da bakabilirsiniz. Transfer edilebilir olmasına dikkat edin.

Ama yeni açılmış bir sitenin başlangıçta direkt xf kullanmasını önermiyorum. Mümkünse ücretsiz altyapılara bakın, siteniz büyüyünce ücretlilere geçersiniz. Ücretsiz altyapı önerim maalesef yok.

Hocam param yok phpBB kullandım ama hiç gelişme yok. Forumum büyürse alacağım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı