Numara taşınması sonrasında ne yapılır?

Copp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Celeron N3060
Intel HD 400 :(
4 GB RAM
500 GB HDD :(
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, herkese iyi akşamlar diliyorum öncelikle. Dün hattımı Turkcell'den Türk Telekoma'a taşıdık. Aslında pek istemiyordum ama hem internetin yetmemesi hem de fiyatı dolayısıyla geçtik artık. Fiyatına tamam da 3+3 ayrı internet olması kötüydü. Neyse işte yeni SIM kartını verdiler. Yarın saat 18.00'den itibaren de kullanabileceğim.

Fakat benim aklımda kalan soru şu; Turkcell ile olan taahhüdümün bitmesine yaklaşık 15 gün daha var, numara taşındıktan sonra Turkcell hattı iptal mi edilir yoksa onu ekstradan kapatmak mı gerekiyor? Eğer bizim kapatmamız lazımsa mobil uygulamadan kapatılabilir mi?

Hocam taahhüdün bitmeden numara taşıma işlemi yaptığınızda ceza çıkması gerekmez mi? Taahhüt bozmuş olursunuz diye tahmin ediyorum. Daha önce başına gelen arkadaşlar daha net cevap verebilir. Taahhüt bitmeden numara taşınmaması gerek diye biliyorum.

Bankaları aeayıp hat değişikliğini bildirmen gerek. Yoksa mobil bankacılık gg oluyor.🤣

Arkadaşlar, herkese iyi akşamlar diliyorum öncelikle. Dün hattımı Turkcell'den Türk Telekoma'a taşıdık. Aslında pek istemiyordum ama hem internetin yetmemesi hem de fiyatı dolayısıyla geçtik artık. Fiyatına tamam da 3+3 ayrı internet olması kötüydü. Neyse işte yeni SIM kartını verdiler. Yarın saat 18.00'den itibaren de kullanabileceğim.

Fakat benim aklımda kalan soru şu; Turkcell ile olan taahhüdümün bitmesine yaklaşık 15 gün daha var, numara taşındıktan sonra Turkcell hattı iptal mi edilir yoksa onu ekstradan kapatmak mı gerekiyor? Eğer bizim kapatmamız lazımsa mobil uygulamadan kapatılabilir mi?

taahhüdün bitmesini beklemek daha uygun olurdu sanki.

Hocam taahhüdün bitmeden numara taşıma işlemi yaptığınızda ceza çıkması gerekmez mi? Taahhüt bozmuş olursunuz diye tahmin ediyorum. Daha önce başına gelen arkadaşlar daha net cevap verebilir. Taahhüt bitmeden numara taşınmaması gerek diye biliyorum.
Hocam ben de öyle düşündüm ama az kalmışken taşıyalım dedim. Türk Telekom çalışanları da bize tarih verdi. Aralığın 21'i gibi gelin yapalım dediler, kağıt verdiler gönderdiler. Dün de gittik hallettik ama bilemiyorum. Bankaya bildirme işini ben bilmiyorum. Daha banka hesabım olmadığı için babama sordum o da bir şey söylemedi bu konuda.

Taahhüt bitmeden çıktığın için ceza yiyeceksin. Tabi bu ceza dediğim muhtemelen kalan gün sayısının taahhütlü yada taahhütsüz fiyatını ödemek durumunda kalacaksın. Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp öğrenmen gerek. Ha yok uğraşamam dersen aradan bir kaç ay belki 1 sene sonra seni bir numara arayacak ve Turkcell'e faiziyle birlikte x kadar borcun var deyip şu kadar süre içerisinde ödemen gerek yoksa hakkında haciz uygulanacaktır vs. muhabbeti olacak. Daha önce başıma geldiğinden biliyorum.

Taahhüt bitmeden çıktığın için ceza yiyeceksin. Tabii bu ceza dediğim muhtemelen kalan gün sayısının taahhütlü ya da taahhütsüz fiyatını ödemek durumunda kalacaksın. Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp öğrenmen gerek. Ha yok uğraşamam dersen aradan birkaç ay belki 1 sene sonra seni bir numara arayacak ve Turkcell'e faiziyle birlikte X kadar borcun var deyip şu kadar süre içerisinde ödemen gerek yoksa hakkında haciz uygulanacaktır vs. muhabbeti olacak. Daha önce başıma geldiğinden biliyorum.

Hattı teslim almadan önce arayıp iptal edilebiliyordu transfer işlemi ama teslim alındıktan sonra bilmiyorum. En sağlıklısı Türk Telekom'u arayıp hat taşımayı iptal ettirmek olacaktır mümkünse. 14 gün sonra tekrardan başvuru yapabilirsiniz fakat o zamanda size aynı kampanyaları uygularlar mı bilinmez. En azından geçmiş ve kalan döneme ait indirimleri ödemekten iyidir diye düşünüyorum.

Bu ay son ay olduğu için çıkayım dedim de böyleyse yanlış yapmışım. Bu ayki fatura eğer gelirse öderiz ama bir de kalan 15 günün taahhütünü ekstra ödemek... Bilemiyorum vallahi. Yarın açılıyor hat. Biraz erken davrandım galiba. Ben desteğe yazıp ne olduğunu öğrenirsem içim rahatlar.
Hattı teslim almadan önce arayıp iptal edilebiliyordu transfer işlemi ama teslim alındıktan sonra bilmiyorum. En sağlıklısı Türk Telekom'u arayıp hat taşımayı iptal ettirmek olacaktır mümkünse. 14 gün sonra tekrardan başvuru yapabilirsiniz fakat o zamanda size aynı kampanyaları uygularlar mı bilinmez. En azından geçmiş ve kalan döneme ait indirimleri ödemekten iyidir diye düşünüyorum.
İndirimleri ödemek çok sıkıntılı. Yoksa sıkıntı olmaz. Her ay 100₺ indirim vardı. 11 ay olduğunu varsayarsak bile 1100₺ ediyor. Bilseydim taahhüt bittikten sonra geçerdim. SIM kartı bile verdiler.. Neyse sağlık olsun, bakacağım şuan biraz daha. Sadece son ayın faturasını alıyorlarsa hiç uğraşılmaz bile ama bir de önceki indirimi de katıyorlarsa sıkıntı.

Bu ay son ay olduğu için çıkayım dedim de böyleyse yanlış yapmışım. Bu ayki fatura eğer gelirse öderiz ama bir de kalan 15 günün taahhüdünü ekstra ödemek... Bilemiyorum vallahi. Yarın açılıyor hat. Biraz erken davrandım galiba. Ben desteğe yazıp ne olduğunu öğrenirsem içim rahatlar.

İndirimleri ödemek çok sıkıntılı. Yoksa sıkıntı olmaz. Her ay 100₺ indirim vardı. 11 ay olduğunu varsayarsak bile 1100₺ ediyor. Bilseydim taahhüt bittikten sonra geçerdim. SIM kartı bile verdiler. Neyse sağlık olsun, bakacağım şu an biraz daha. Sadece son ayın faturasını alıyorlarsa hiç uğraşılmaz bile ama bir de önceki indirimi de katıyorlarsa sıkıntı.

Taahhüt bozuldu olarak sayarlarsa ki muhtemelen öyle sayılacak çünkü söz verdiğin süre boyunca Turkcell kullanmamış olacaksınız. Geçmiş dönem ve gelecek dönemdeki indirimleri vs kata kata hepsinin ücretini isteyeceklerdir. Taşıma işlemini acilen iptal ettirmeyi deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı