Numarayı başka hatta taşıma

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi akşamlar. Ben işimi garantiye almak amaçlı soruyorum da. Şimdi telefonumun hattı ve numarası babamın üzerine. Ben mesela hattımı Turkcell'den Vodafone'a taşımak istesem numaramı da oraya geçirebilir miyim? Bir de telefon numarasını kendi üstüme alabilir miyim? Bunları sormamın sebebi bütün şifrelerim çift faktörlü ve numara gerektiriyor. İşimizin başına geçince hattı kendi üstüme almak istiyorum.

Herkese iyi akşamlar. Ben işimi garantiye almak amaçlı soruyorum da. Şimdi telefonumun hattı ve numarası babamın üzerine. Ben mesela hattımı Turkcell'den Vodafone'a taşımak istesem numaramı da oraya geçirebilir miyim? Bir de telefon numarasını kendi üstüme alabilir miyim? Bunları sormamın sebebi bütün şifrelerim çift faktörlü ve numara gerektiriyor. İşimizin başına geçince hattı kendi üstüme almak istiyorum.
Bildiğim kadarıyla evet.

Operatör değiştirirken numaranı değiştirmen gerekmez, aynı numarayı kullanabilirsin. Aynı şekilde hat sahibi de değiştirilebiliyor.

Numara IP adresleri gibi mi istediğimizi alabiliyor muyuz yoksa rastgele mi veriliyor?

Numara IP adresleri gibi mi istediğimizi alabiliyor muyuz yoksa rastgele mi veriliyor?

Almak istediğin numara boştaysa alabiliyorsun, rastgele de alabilirsin.

Her operatörde var mı bilmiyorum. Turkcell ve Vodafone'da var ama.

Ya önce babandan kendi üstüne sonra başka operatöre, ya da baban önce başka operatöre sonra sana devretsin. Faturaya belli bir ücret yansıyor. Hattı devretme işlemi Bayi'den yapılıyor 20dk falan sürüyor. Başka operatöre taşımayı bayiye gitmeden internetten yaptım ben sonradan değişti mi bilmiyorum.

Geri
Yukarı