NVBurner: Linux için MSI Afterburner alternatifi

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Evet! Linux için yeni bir MSI Afterburner alternatifi: NVBurner.
Aslında ilk sürümü çok daha önceden (2 Ay) yayınlamıştım fakat tam olarak hazır olmadığından ötürü paylaşmak istememiştim.
Sonra da geliştirirken tam hatırlamıyorum ama galiba yanlışlıkla diski silmiştim ve sonra da doğru düzgün Linux kullanmadım. Fakat bugün Linux üzerinde madencilik yapmak isteyip arama kısmına MSI Afterburner yazınca yine projeyi hatırladım ve devam ediyorum.
NVBurner, adından da anlaşılabileceği gibi sadece NVIDIA ekran kartlarını desteklemektedir. Üzgünüm fakat AMD ekran kartım bulunmuyor, bu yüzden deneyimleme şansım yok.
Sadece Bash ile yazıldı, "nvtop" ile desteklendi ve böyle devam edecek gibi görünüyor.

ÖNEMLİ UYARI: En güncel NVIDIA sürücüleri ile kullanılmalıdır! Eski sürüm olarak 470 gibi sürümler de kullanılabilir fakat NVIDIA X Server gibi programların kurulu olması gerekiyor ve garantisini veremem.

DİĞER BİR ÖNEMLİ UYARI: Proje daha Pre-release. Bu yüzden çok fazla eksikleri ve bazı önemli sorunlara sahip.

İngilizce rehber:
NVBurner/README.md at main · iloveichigo/NVBurner
GitHub: GitHub - iloveichigo/NVBurner: A MSI Afterburner alternative for NVIDIA users in Linux.

Kullanımı:
İlk önce Terminal ile ./install-dependencies.sh komudunu kullanarak projede olması gereken uygulamaları yüklemelisiniz.
Sonra da istediğiniz zaman ./run.sh komudu ile çalıştırabilirsiniz.

Ekran görüntüleri:
1642856465943.png

1642856557608.png

1642856603861.png

1642856710176.png

Yapılacaklar listesi:
  1. "Diyalog" paketini otomatik olarak yüklemek -> Son güncellemede eklendi.
  2. Clock hızlarını değiştirebilmek (Aslında yapmıştım fakat tamamen kullanışsız halde. Yeniden yapacağım.)
  3. Yan taraftaki ekranı X tuşuyla otomatik olarak kapatmak
  4. Web UI
  5. Oyunlar için FPS sayacı
  6. Fan hızı değiştirici
  7. Widget'lar
  8. Önerilerinize göre eklenecek daha çok şey var...
Sorunlar:
  • Log alırken kapatma tuşu bulunmuyor, bu yüzden CTRL+C yapıp öyle kapatmalısınız.
  • Güç limitini 9999999W yapıp bilgisayarı nükleer füzeye çevirebiliyorsunuz. Nasıl yapacağım hakkında fikrim yok ama bir yolunu bulacağım.
  • İptal yerine X tuşu ile çıkarsanız yandaki ekran bir sonraki açılışta iki adet oluyor bu yüzden İptal tuşunu kullanın. Üzerinde çalışıyorum.
İndirme Linki:

Geri
Yukarı