NVIDIA 456.71 güncellemesi sonrası bilgisayar donuyor

mustafa doğan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, dün gelen sürüm 456.71. 10/07/2020'de gelen güncellemeyi yaptıktan sonra bilgisayarda kasmalar başladı. Masaüstünde takılmalar, donanımsal ya da bir virüs gibi düşündüm ama yakın bir arkadaşım bana az önce benim yaşadığım sorunları yazdı. Harfiyen ekran kartını güncelledikten sonra olmuş onda da. Başka bu sorunu yaşayan var mı?

1 haftadan beri.
AMD 15 senedir çırpınıyor Nvidia olabilmek için. Nvidia şu an en zirve dönemlerinden birini yaşıyor. Nvidia fanboyu diyebilirsin ama gerçekler bunlar. Keşke rekabet ortamı olsa da seçenek artsa. Ben her zaman iki tarafın da başarılı olmasından yanayım.

AMD 15 senedir çırpınıyor Nvidia olabilmek için. Nvidia şu an en zirve dönemlerinden birini yaşıyor. Nvidia fanboyu diyebilirsin ama gerçekler bunlar. Keşke rekabet ortamı olsa da seçenek artsa. Ben her zaman iki tarafın da başarılı olmasından yanayım.
Elbette Nvidia zirvede, bunu biliyoruz zaten. Ben driver konusunda öyle dedim.

Bende şuan güncelledim ve YouTube'da saçmalamaya başladı. DDU İle driver kaldır, bir önceki sürüme dön filan bunlar uğraşacağım şeyler değil. AMD Ekran kartı alıp driver driver stabil sürüm arayan arkadaşlara Allah sabır versin diyorum. Üzdün Nvidia.

Mesela eskiden sıkıntı yapmayan oyunlar donmaya falan başladı mı?
Call of Duty Warzone'da bir oyun girdim, Ultra ayarlarda ortalama 80 FPS alırken inanılmaz bir şekilde donma meydana geldi, 2-3 saniyede bir oyunum dondu. Ancak paraşütle atlayıp loot yaptıktan sonra geçti, bir oyun daha girip test etmedim. Ryzen 3 3100, GTX 1660 Super, 16 GB RAM kullanıyorum.

Zamanlama mükemmel :D Bende sorun yok gibi ama şu anlık.
1602109745102.png

Daha yeni 1660 super aldım. Daha montajlamadım birkaç güne halledeceğim. Daha önce hiç nvidia kart kullanmadım nasip olmadı. Hep Amd kullandım. İlginçtir 8 yıldır hep Amd kart kullanmama rağmen ki şu anda rx 590 kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Yani numunelik bi sorun yaşamaz mı insan yaşamadım. Birkaç güne 1660 süperi taktığımda sinirimi bozacak bir şeyle karşılaşırsam sarı mercedes filmindeki ilyas salman gibi oturur ağlarım.

Geri
Yukarı