NVIDIA 840M DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED

immortal54

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Ekran kartım NVIDIA 840M (biraz eski) 4 GB, işlemcim i5 4210U sıkıntı şu;
Birkaç gün önce ekran kartına güncelleme geldi, yükledim. Fakat yükledikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir hata meydana geldi. FIFA 19'u ve FM 20 daha önceden sıkıntısız oynamama rağmen güncelledikten sonra açmıyor hata veriyor. Ancak Valorant'ı eskisi gibi oynamaya devam ediyorum onda sıkıntı yok. Format attım, kayıt defterine TDR Delay, TDR Level ekleme gibi çözümleri denedim ama çözüm olmadı. Bir önceki sürümü yükleyim dedim ve oyunlar açıldı. Şimdilik FPS düşmesi kasma falan yok ((Valorant'a 100 FPS civarı alıyordum, yine 100 FPS teyim) ama ileride olabilir. NVIDIA'ya bu sorunu bildirdim ama ne kadar dinlerler orası muallakta. Ne gibi çözümler önerirsiniz. Başına gelen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• crash.jpg
    crash.jpg
    19,3 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücünü kaldır ve GPU-Z ile ekran görüntüsü paylaş.

DDU ile ekran kartı sürücünü kaldır ve GPU-Z ile ekran görüntüsü paylaş.

DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldırdım. GPU-Z görüntüsü aşağıda. İşin ilginç tarafı CS:GO ve Valorant'ta hiçbir sıkıntı yok sıkıntısız oynayabiliyorum. FIFA 19 ve FM20 açmıyor hata veriyor. 2 version öncesini yüklediğimde oyunlar açılıyor ama ufak FPS sıkıntıları var. NVIDIA'ya ilettim bu sorunu yeni güncelleme geldi ama hala aynı. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Not: En son "dxgi_error_driver_internal_error" şekilde bir hata da verdi.

Dosya Ekleri

• gpuz.PNG
    gpuz.PNG
    21,7 KB · Görüntüleme: 48
Bunu kurabilirsen bunu kurup ekran görüntüsü paylaş:

Kuramazsan bunu kurup tekrar paylaş:

64 bit sürücü linkleri, 32 bit işletim sistemi kullanıyorsan belirt 32 bit için link vereyim.

Bunu kurabilirsen bunu kurup ekran görüntüsü paylaş:

Kuramazsan bunu kurup tekrar paylaş:

64 bit sürücü linkleri, 32 bit işletim sistemi kullanıyorsan belirt 32 bit için link vereyim.
451.67 kurdum.(Sistem 64 bit)

Dosya Ekleri

• nvidia.PNG
    nvidia.PNG
    21,7 KB · Görüntüleme: 42
  • fm20.PNG
    fm20.PNG
    8,1 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı