NVIDIA 930M ve graphics 5500 çift ekran kartı sorunu

Ozdagarda

Femtopat
Merhabalar ben arda. 2016 yılında aldığım bilgisayarımın çift ekran kartı bulunuyor (NVIDIA 930M-Intel graphichs 5500)
Oyunlarda nedense 930M kartımı kullanmak isterken Intel kullanıyor ve Recep Baltaş abinin 5 yıl önce çektiği videoda her şeyi uyguladım fakat hala Intel grafik kartımı kullanıyor ve oyun performansımı üst seviyelerde göstermiyorum lütfen bana yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinde Intel ekran kartını devre dışı bırakabilirsiniz. Olmuyorsa Win 10 kullanıyorsanız ayarlar>monitör>grafik ayarları>oyunuzu ekleyip ekran kartını seçip yüksek performans yapabilirsiniz.

Bu arada söylemeyi unutmuşum nvidia ekran kartımın sürümü güncel lütfen yardımcı olun çok ihtiyacım var
Hallettim çok teşekkür ederim w8 kullanıyorum direk geforce 930m kullanıyorum oyun oynamaya başlayacaksam 930m i aktive ediyorum masa üstünde ise intel graphichs 5500. Peki böyle yapınca sıkıntı olur mu?

Bu arada söylemeyi unutmuşum NVIDIA ekran kartımın sürümü güncel çok ihtiyacım var.
Hallettim çok teşekkür ederim W8 kullanıyorum direk GeForce 930M kullanıyorum oyun oynamaya başlayacaksam 930M'i aktive ediyorum masaüstünde ise Intel graphichs 5500. peki böyle yapınca sıkıntı olur mu?

Sıkıntı olmaz. Şöyle de yapabilirsiniz. Hem masaüstü hem oyundayken 930M olarak da kullanabilirsiniz. Pil tüketimi size sıkıntı olmayacaksa.

Geri
Yukarı