Nvidia Control Panel'de hangi ayarlar yapılmalı ?

Bunların hiç birisi oyunlarda pek fark yaratmayacaktır. Ben ilk başta tamamen Control Panel'in ayarlarını birbirine kattım, bütün ayarları değiştirdim kafama göre ne olacak diye, oyunlarda hiç bir fark göremedim. Belki vardır ancak ben hiç göremedim o yüzden hiç dokunma derim.

Bunların hiç birisi oyunlarda pek fark yaratmayacaktır. Ben ilk başta tamamen Control Panel'in ayarlarını birbirine kattım, bütün ayarları değiştirdim kafama göre ne olacak diye, oyunlarda hiç bir fark göremedim. Belki vardır ancak ben hiç göremedim o yüzden hiç dokunma derim.

Tamam o zaman tekrar açarım ben.

Öncelikle o Nvidia sürücüsünü kaldır ve International olanını kurarak Türkçe kullan :D

Şimdi gel gelelim nVidia Panel'de yapacağın ayarlara ;

"3D Ayarları > Surround, PhysX Yapılandırması > PhysX Ayarları" Öncelikle burada Otomatik Seç ( Tavsiye Edilir ) seçilmiş durumda. Onu CPU olarak değiştir. Böylece daha çok FPS değeri elde edersin oyunlarda. Hem de işlemci de biraz ter atmış olur :D
rwwr.png

"Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap" Altından 3D uygulamanın karar vermesine izin ver seçili olsun. Böylece oyun içinden tam olarak istediğin ayarları yapabilirsin. ( Gerçi bu varsayılan olarak seçili ama :D )

Başka bir yapılacak ayar yok. PhysX'i oyun altından kapatırsın sıkıntı olmaz. O gündelik kullanımda ha açık ha kapalı bir fark yok.

Kendin söyledin birbirine katmışsın. Herkes bilir v sync i oyunların çoğunu kastırıyor. Sana kalmış arkham kapatırsan frame drop yaşamazsın. Dahada akıcı oynarsın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı