NVIDIA DCH nedir?

NVIDIA'nın yeni sürücü seçenekleri arasında artık bir DCH seçeneği görebilirsiniz. Firma artık iki tip sürücü sunuyor:
  • DCH

DCH, Microsoft'un yeni sürücü modeli olan Universal Windows Drivers kapsamında geliştirilmiştir. Açılımı Declarative Componentized Hardware Support Apps olarak geçiyor. Artık NVIDIA sadece temel sürücüyü sağlıyor bu paket ile ve kontrol paneli gibi ek bileşenler ise mağaza üzerinden yüklenebiliyor. DCH paketinde NVIDIA Kontrol Paneli yer almıyor.

Sizdeki sürücü sürümünü öğrenmek için:

NVIDIA Denetim Masası > Yardım > Sistem Bilgileri:

1540755905110.png

Driver Type kısmında Standard yazdığını görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Evet, mantık olarak dosya boyutunun az olması gerekiyor ama Windows Mağaza altında NVIDIA Kontrol Panel uygulaması yok. Sanırım oraya gelene kadar paket içinde olacak. Gelince kaldıracaklar. Öyle düşünüyorum.

İntel artık dch olarak yayınlıyor ve microsoft mağazasında uygulaması var böyle daha modern arayüzle karşımıza çıkıyor.Nvidia denetim masası arayüzü yıllardır aynı her ekran kartında menüsü hiç değişmedi windows mağazasındaki yeni tasarım konsepti nasıl olcak merak ediyorum dahada özelleştirilebilir ayarlar gelirse harika olucak.

Arkadaşlar konu faydalı lakin şöyle bir durum var.
Dün MSI marka RTX 2060 ekran kartına sahip laptop aldım.
Standart sürümü indirip kurmaya çalıştığım zaman sistem uyumsuz diyor ve kurulmuyor.
Lakin DCH olarak indirip kurarsam sorun yok kurulum tamamlanıyor.
Ama bu sefer de NVIDIA kontrol paneli kurulmadığı için sorun yaşıyorum.
Microsoft Store girip kontrol paneli de indirilmiyor. "Redeem a code" diyor ve indir seçeneği yok maalesef.
Standart sürüm neden kurulmuyor beni en sinir eden kısım bu oldu. Eski sürümlerini bile indirdim ama kurulmuyor.
Dün 3 kez de VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL mavi ekran hatası verdi.
@Recep Baltaş bu hususta yardım edebilir misiniz? Kontrol panelimiz yok.

Fonksiyonlar için kısayol tuşları eklesinler başka bir şey istemem.
AMD'den geçince garip geldi olmaması.
Oyunun içinde Alt+R yaptım mı herşey elimin altına geliyordu. 🤔

Gerek var mıydı? Windows her güncelleme sonrası i9 sistemimde saçma bir yavaşlık oluyor. Sonra ''Driver'' çıktıkça toparlıyor. Pat yeni güncelleme çıkmış. Şimdi onu oradan indir. Kafa karışıklığından başka bir şey değil.

Geri
Yukarı