NVIDIA Denetim Masası açılmıyor

flashen

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı driverlerim güncel olmasına rağmen sağ tıklayınca NVIDIA Denetim Masası çıkmıyor. Onun yanında aratma yerinden aratınca çıkıyor fakat bastığımda girmiyor bunu çözümünü bilen var mı?

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip güncel sürücüyü kurunuz.

DDU'yu kullanmayı öğrenmek için:

Ardından güncel ekran kartı sürücüsünü tekrar kurun. Sonra Microsoft Store'u açın. NVIDIA Control Panel yazın ve indirin. Ardından NVIDIA Denetim Masası'nı açmayı deneyin.

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Ekran kartı sürücüsünü kurunca, sürücünüz Nvidia Denetim Masası'nı otomatik kuruyor. Bir sorundan ötürü kurmasa bile Nvidia Denetim Masası'nı Microsoft Store uygulamasında bulamıyorsunuz malesef, Google araması yapmanız gerekiyor. Google'dan Microsoft Store sayfasını bulursanız ve indirmeye kalkarsanız sizi Store uygulamasına yönlendirecektir. O şekilde kurabilirsiniz.
Bunun yanı sıra, eğer aygıt yöneticisinden kontrol ettiyseniz ve sürücünüz kurulu ise, tekrardan kurmanıza ihtiyaç yok.
Ama onun yerine yine de Nvidia sitesinden güncel sürücünüzü indirin.
7zip ile klasöre çıkarın. İşe yaramaz ise NvidiaSlimmer uygulamasını indirin ve repackage yapıp yeniden paketlenen zip dosyasını klasöre çıkarın.
Nvidiadriver klasörüne girin ve nvidiacontrolpanel klasöründeki control panel uwp uygulama yükleyicisini çalıştırın ve Nvidia Control Panelinizi güle güle kullanın.
Daha sonrası yaşanabilecekler için bu klasörün yedeğini alabilir, ömürlük kullanabilirsiniz ve eski sürüm dahi olsa Microsoft Store güncelleme gelirse güncelleyecektir.

Ayrıca sürücü yüklerken NvidiaSlimmer ile telemetry ve geforce experience gibi gereksiz yazılımları silerek kurmanızı öneririm. Uygulama açık kaynak kodlu ve Guru3d dağıtımını yapıyor, yani güvenilirdir, bilginize.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip güncel sürücüyü kurunuz.

DDU'yu kullanmayı öğrenmek için:

Ardından güncel ekran kartı sürücüsünü tekrar kurun. Sonra Microsoft Store'u açın. NVIDIA Control Panel yazın ve indirin. Ardından NVIDIA Denetim Masası'nı açmayı deneyin.

Geri dönüşünüzü bekliyorum.
Bende de aynı sorun var. Win11 yüklü. Format attım. Sürücüleri yükledim yine olmuyor. Aygıt yöneticisinde sorun yok. Bi kere kod43 hatası verdi düzeldi sonra. Gpu fanları düzgün çalışıyor. Win11 yüzünden mi böyle acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı