NVIDIA Denetim Masası Ayarları Nasıl Olmalı?

Uygula demiştim fare görünmüyor. Çalıştığının kanıtı olarak fps 10-15 artmıştı tekrar bakabilirsiniz.
Hocam çalışırda NVIDIA kendisi ayarlar ayarları. Yani illa ki kıyıda köşede bazı ayarlar kalitede kalıyor. Eğer benim dediğim gibi yapsaydınız daha fazla fps artışı görürdünüz. Ki Valorant, Ekran Kartı için yanlış test yeri olmuş. İşlemci tabanlı oyunda o farkı çok anlayamayız.

Hocam çalışırda NVIDIA kendisi ayarlar ayarları. Yani illa ki kıyıda köşede bazı ayarlar kalitede kalıyor. Eğer benim dediğim gibi yapsaydınız daha fazla fps artışı görürdünüz. Ki Valorant, Ekran Kartı için yanlış test yeri olmuş. İşlemci tabanlı oyunda o farkı çok anlayamayız.
Benim ekran kartı gt420 belki o ayarlar yoktur orasını bilemeyeceğim ama tekrar denetim masası açıldığında ayarlar videodaki gibi kayıtlı şekilde geliyor.

Benim ekran kartı gt420 belki o ayarlar yoktur orasını bilemeyeceğim ama tekrar denetim masası açıldığında ayarlar videodaki gibi kayıtlı şekilde geliyor.
Hocam nasıl o ayar yok gözünü seveyim. Burada hocam işte o ayar.

Dosya Ekleri

• 1675247428437.png
    1675247428437.png
    838,2 KB · Görüntüleme: 275
O ayar değil daha derin ayar demek istemiştim. Her neyse ben videodaki gibi yaptım ve kayıtlı kaldı, kapatıp açınca kaliteye dönen ayar yok.

O ayar değil daha derin ayar demek istemiştim. Her neyse ben videodaki gibi yaptım ve kayıtlı kaldı, kapatıp açınca kaliteye dönen ayar yok.
Kaliteye dönmez ayar zaten hocam. Benim demek istediğim sizin ''3D Ayarların Yönetilmesi'' kısmında yaptığınız hiçbir ayar geçerli değil şuan. Sizde değişmedi gözüküyor evet, değişmedi çünkü. Ancak şuan o ayarları değil, sizin ''Benim Tercihlerime Önem Ver>Performans'' sekmesinde yaptığınız, kendi ayarlarını kullanıyor NVIDIA. Sizin yaptığınız ayarlar bedava oldu yani. Videoyu izleyin daha rahat anlarsınız demek istediğim şeyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kaliteye dönmez ayar zaten hocam. Benim demek istediğim sizin ''3D Ayarların Yönetilmesi'' kısmında yaptığınız hiçbir ayar geçerli değil şuan. Sizde değişmedi gözüküyor evet, değişmedi çünkü. Ancak şuan o ayarları değil, sizin ''Benim Tercihlerime Önem Ver>Performans'' sekmesinde yaptığınız, kendi ayarlarını kullanıyor NVIDIA. Sizin yaptığınız ayarlar bedava oldu yani. Videoyu izleyin daha rahat anlarsınız demek istediğim şeyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben öyle ayar yaptıktan sonra o performansa önem ver yeri soluyor zaten nesini tartışıyoruz halen anlamadım.
Bu kasaya oturduğumda denerim fark var mı yok mu 👍

Tamam hocam haklısın.
Hayır yani neden uzattınız onu çözemedim. Siz de bilirsiniz ki bu tip ayar yerlerinde ''en son kaydedilen ayar'' geçerli kalır. Videoda ilk olarak performansa ön ayar çekip kaydettiğim doğru ama üstüne elle yaptığım kaydettiğim ayarlar daha ''yeni'' ayar olduğu için onlar aktif kayıtlı kullanımda şuan.

Hatta şuan videodaki gibi ayarladım fpsde falan filan fark yok hatta birkaç fps düştü denediğim oyunlarda.

Belki donanım güçsüz, belki neslimiz eskide kaldı ama merak etmeyin temel şeylerde bilgimiz vardır. Yine de deneyecek bir konu oldu teşekkür ederim. Denemeyi severim.

Tercih edilen grafik işlemci: Otomatik, yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi, entegre grafik hangisini seçmeliyim videodaki kişi de yok böyle bir şey.

Laptop kullanıyosan dahili ve harici ekran kartı vardır
Entegre dediği dahili olan ve düşük performans verndir
Harici olan NVIDIA'dır yüksek performans verir.
Eğer laptopu her zaman şarjda oyun oynamak yerine arada pilde kullnıyosan film izlemek için falan filan o zaman otomatik seçebilirsin ama genelikkle oyun oynuyorsan NVIDIA'yı seç.

Entegre grafik daha düşük güç tüketecektir dolayısıyla şarjın daha uzun gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı