NVIDIA Denetim Masası görüntü keskinleştirme ayarı ne işe yarıyor?

Sanırım arkadaş başka bir ayardan veya yanlış bir yerden bahsediyor. Bahsi geçen ayarın öyle bir özelliği yok. Tam aksine daha anlaşılır daha kaliteli bir görüntü vermek adına yapılmış bir teknoloji.

Sizin gözünüzden çok bir fark yaratmaz ama aynı oyunlardaki gibi partiküller gibi küçük değişiklikler ile bunu yapar. Tabii devamında kare hızınızda az veya çok duruma bağlı olarak düşüşler ve cihazda belirli başlı yavaşlamalar olacağını unutmayın. Bu sisteminiz güçlü olsa da olmasa da az-çok yaşanır. Eger ki RX6000 ve RTX3000 serisi ve üstü bir karta sahip değilseniz bu ayarı uzun vadede canınızı çok sıkabilir. Zaten genel olarak bu ayarın en bariz belli olduğu çözünürlük 4K ve üstü monitörler olduğu için bu ayarı orta ve alt segment sistemlerde açmanın bilgisayarda yavaşlık ve kare hızında düşmelerden başka bir geitirisi olmayacaktır.
Hocam benim cihaz laptop ve GTX 1650 var bende. Şimdi ben bu ayarı açtım ve daha görülebilir oldu her oyunda ama şuanlık kapalı hani deneme amaçlı ve bilgi edinme amaçlı sordum. Laptop ve masaüstü GPU'larında denetim masası ayarları farklı olduğundan masaüstünde görüntü ölçekleme var misal bende yok bundan mütevellit sordum ki hani bu keskinleştirme ayarı aynı mantığa mı denk geliyor ölçekleme ile.
İyi forumlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı