NVIDIA Denetim Masasında Ekran Ayarları yok

ZERO4

Hectopat
Daha fazla  
Evet görüntü ayarları, Hertz ayarı falan Intel'den yapabiliyorum fakat ben bu durumu değiştirmek istiyorum. Yani bu ayarları NVIDIA denetim masasından yapmak istiyorum, böyle bir imkan var mı?

Diğer bir sorum ise 60Hz ekranı olan bir Monster laptop kullanıyorum. Farklı bır monıtor eklemeden bu değeri yükseltme gibi bir şansım var mı?

2 Resim yükledim ekran ve video ayarları olmayan resim bana ait, diğer resim ise istediğim şekil.

Dosya Ekleri

• NVDİA.PNG
    NVDİA.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 215
  • 1531506873132.png
    1531506873132.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 211
Optimus dizüstü bilgisayara sahip olduğun için bunu yapman mümkün değil. Kimi üst seviye dizüstülerde Intel HD grafiği devre dışı bırakan donanım veya yazılım oluyor bunların sayısı da çok az. Kendin bunu yapmaya kalkarsan görüntü alamazsın.

Daha yüksek Hz için bir monitör alman gerekiyor. Belki senin kullandığın model için Monster'da 144Hz seçeneği de vardır, arayıp sorabilirsin. Panel değişimi için diyorum. Monitör Hz'ini hızlandırmanın kimi yolları da var; ancak çok küçük farklar için gereksiz risklere gerek yok.

Optimus dizüstü bilgisayara sahip olduğun için bunu yapman mümkün değil. Kimi üst seviye dizüstülerde Intel HD grafiği devre dışı bırakan donanım veya yazılım oluyor bunların sayısı da çok az. Kendin bunu yapmaya kalkarsan görüntü alamazsın.

Daha yüksek Hz için bir monitör alman gerekiyor. Belki senin kullandığın model için Monster'da 144Hz seçeneği de vardır, arayıp sorabilirsin. Monitör Hz'ini hızlandırmanın kimi yolları da var; ancak çok küçük farklar için gereksiz risklere gerek yok.

Verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim hocam, napalım artık intel ve 60hz kullanmaya devam edeceğiz :))

Daha yüksek HZ için bir monitör alman gerekiyor. Belki senin kullandığın model için Monster'da 144Hz seçeneği de vardır, arayıp sorabilirsin. Panel değişimi için diyorum. Monitör Hz'ini hızlandırmanın kimi yolları da var; ancak çok küçük farklar için gereksiz risklere gerek yok.

Laptop konusunda bilgilisin. Konu sahibinden özür dileyerek sana bir şey sormak istiyorum. Arkadaşımın laptopunda 2 ekran kartı var fakat arkadaşın yaşadığı sorun gibi görüntü ayarları sadece Intel'den değişiyor. Ama laptop ekranı Full HD olmasına rağmen 1920x1080 seçeneği yok. Bununla alakalı ne yapabiliriz? Sorun nereden kaynaklı olabilir?

Şöyle söyleyeyim benim cihazda da Intel dahili grafik arabirimi ve Nvidia ekran kartı var. Nvidia işliyor, görüntüyü Intel veriyor bu yüzden ilgili görüntü ayarları Nvidia'dan değil Intel denetim panelinden yapılıyor ters bir durum yok yani. Ama siz laptopu bir televizyona bağlayın, veya başka bir ekrana işte o zaman Nvidia paneli genişliyor çünkü kullandığınız laptopun ekranı değil, bağladığınız cihazın ekranı da işin içine giriyor. Kullandığın laptopun ekranı ile alakalı olmayan ama bağladığın cihazın ekranını destekleyen ayarlar çıkıyor karşımıza.

Bu arada 1080P ayarı yok derken şu kısma baktınız mı? Bir de sorun tam olarak nedir? Görüntüyü 1080P mi alamıyorsunuz? Çözünürlük düşük mü?
ekran.png

Şöyle söyleyeyim benim cihazda da Intel dahili grafik arabirimi ve NVIDIA ekran kartı var. NVIDIA işliyor, görüntüyü Intel veriyor bu yüzden ilgili görüntü ayarları NVIDIA'dan değil Intel denetim panelinden yapılıyor ters bir durum yok yani. Ama siz laptopu bir televizyona bağlayın, veya başka bir ekrana işte o zaman NVIDIA paneli genişliyor çünkü kullandığınız laptopun ekranı değil, bağladığınız cihazın ekranı da işin içine giriyor. Kullandığın laptopun ekranı ile alakalı olmayan ama bağladığın cihazın ekranını destekleyen ayarlar çıkıyor karşımıza.

Bu arada 1080P ayarı yok derken şu kısma baktınız mı? Bir de sorun tam olarak nedir? Görüntüyü 1080P mi alamıyorsunuz? Çözünürlük düşük mü?
Eki Görüntüle 535356

Evet fotoğraftaki ayarlarda arkadaşımın bilgisayarında 1920x1080 seçeneği yok.

Geri
Yukarı