Çözüldü Nvidia denetim masasında GSYNC yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayktmr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçen forumda da duyurulduğu gibi artik Freesync monitorlerde G-SYNC'yi aktif edebiliyoruz. Bende ve arkadaşimda Freesync özellikli ayni monitör var. Ekran karti da bende 1080 onda 1060 var. DP ile bağlayip en guncel suruculer kurduk. Sorunuma gelince başlikta da belirttigim gibi bende Nvdia denetim masasinda G-sync ozelligi görünmezken arkadaşimda var ve bu özelliği kullanabiliyor. DDU'dan surucuyu kaldirip tekrar kurdum sorun yine duzelmedi. Eksik yada yanliş yaptigim bir şey mi var anlayamadim bir türlü. Bu arada monitör arayuzunde FreeSYNC'i aç ya da kapa gibi bir özellik de yok kendiliginden hep acik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Problem bugün çözüldü. Windows 8.1 yüklüydü bugün 10'a yükselttim ve G-SYNC ayarı geldi.
Tam olarak neresinde bu ayar Nvidia denetim masasının. Yardım eder misin?
Dostum Nvidia denetim masasına girdikten sonra solda G-Sync diye çıkıyor zaten. Eğer çıkmıyorsa güncel sürücü kullanmıyor olabilirsin ya da bağlantını Display Port ile yapmamışsındır veyahut işletim sistemindende kaynaklanıyor olabilir.

Dostum Nvidia denetim masasına girdikten sonra solda G-Sync diye çıkıyor zaten. Eğer çıkmıyorsa güncel sürücü kullanmıyor olabilirsin ya da bağlantını Display Port ile yapmamışsındır veyahut işletim sistemindende kaynaklanıyor olabilir.
Baktım bulamadım. Son sürüm yüklü değil. Büyük ihtimal ondan kaynaklanıyor. Son sürüm yükleyip tekrar deneyeceğim. Teşekkürler.

Monitördeki tuşlarla menü kısmından o seçeneği bulup açabilirsin.
Vp228de modeli var bende freesync desteklemiyor diye okudum az önceama hala emin olamadım varmı yokmu
Ve freesync nin aktif olması için displayport girişi ile bağlama gerekiyormuş gpu da dp girişi var monitörde sadece vga girişi var hdmi to vga ile bağlı ben dp to vga ile giriş sağlasam gene aynı görevi yaparmı hocam

Vp228de modeli var bende freesync desteklemiyor diye okudum az önceama hala emin olamadım varmı yokmu
Ve freesync nin aktif olması için displayport girişi ile bağlama gerekiyormuş gpu da dp girişi var monitörde sadece vga girişi var hdmi to vga ile bağlı ben dp to vga ile giriş sağlasam gene aynı görevi yaparmı hocam
Monitör maalesef freesync desteklemiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı