NVIDIA Denetim Masası'ndan Hz eklemek riskli midir?

Vileblood

Decapat
Merhabalar monitörümün normal Hz'i 59 Hz ve ben bunu 75 Hz yaptım yani bir nevi OC yaptım. Bazen galiba bu olay tam düzgün çalışmıyor olacak ki ekranın köşesinde turunculuk çıkıyor. Çözünürlük değiştirip eski hale geri getirince düzeliyor. Bu olayın tek kötülüğü ara sıra böyle olması mı yoksa ben mi şanslıyım ki bir yeri bozulmuyor sisteme zarar verebilir mi, kullanmalı mıyım? Birkaç aydır kullanıyorum sadece yukarıda yazdığım gibi bazen ekranda öyle turunculuklar çıkıyor. Kullanıp kullanmama konusuda tereddüte düştüm. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Monitörüm 1366x768 çözünürlüğe sahip eski bir monitör. Ekran kartım ise GTX1050 Ti 4 GB. Yazayım dedim.

Denetim masasında direkt gözüküyorsa, monitörünüz 75 hz destekliyor hocam. Bu OC değildir.
Yaşadığınız turunculuk problemini anlayamadım. 60 hz ile 75 hz arasında dağlar kadar fark yok isterseniz yaşadığınız problemi çözmek adına 60 hz ye geri dönebilirsiniz.

Denetim masasında direkt gözüküyorsa, monitörünüz 75 hz destekliyor hocam. Bu OC değildir.
Yaşadığınız turunculuk problemini anlayamadım. 60 hz ile 75 hz arasında dağlar kadar fark yok isterseniz yaşadığınız problemi çözmek adına 60 hz ye geri dönebilirsiniz.
Yok denetim masasında gözükmüyor ben kendim yaptım,yeni çözünürlük oluştur kısmından.Turunculuk problemi için ise aklıma bir sürü sebep geliyor.İlki dönüştürücümün bozuk olması.Mesela bios yerlerinde falan görüntü gidip geliyor.Bundan sebep olarakta bazen böyle olduğunu düşünüyorum.

Ben de 60Hz'den 74Hz'ye OC'ledim ve monitör bozuldu. Bazen 1 saniyeliğine gidip geliyor artık monitörüm. 60Hz'ye dönsem bile sorunum düzelmiyor artık.

Yok baya bi kullandım ben böyle. Ondan sonra oldu.
Riskli bi iş demek ki bu ya.59 hz ile 75 hz arasında baya iyi bi fark var ama oc riskli olduğu içinde kuşkulanmıyor değilim.
Hocam siz ne diyorsunuz bikac konuda daha gördüm sizi bu konuda bilgili gibisiniz.Oc ile kullanmaya devam mı edeyim yoksa etmiyim mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı