NVIDIA driver ile Game driver arasındaki fark nedir?

investigator

Centipat
Merhabalar GTX 1650S kullanıcısıyım. NVIDIA'nın driver yükleme sitesinden kartımı aratınca bu driveri yükletiyor, ancak GeForce Experience'da kartım için başka bir sürüme ait driverı öneriyor. NVIDIA'nın kendi sitesinden driver aratınca çıkan site: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA yani 472.12 sürümü.
GeForce Experience üzerinden driver yüklemek istediğimde ise Game Ready'nın önerdiği sürüm: 512.15
Hangisini yüklemem gerekir?

Not : Başlıktaki Game Driver yazısı driver değil Game Ready olacak.

Türkçe site nedendir bilmiyorum uzun zamandır eski driver veriyor bu nedenle aratırken Google da NVIDIA drivers yazıp yabancı siteye girin oradan güncel sürücü çıkıyor.

Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA yabancı sitede aratınca 512.15 çıkıyor.

Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA Türkçe sitede 472.12 çıkıyor

O nedenle ya GeForce Experience kurup oradan otomatik günceli indirin kurmak istemiyorsanız yabancı siteden bakın.

Game Ready driver oyunlar için tek seçenek.

Bir de Studio driver var çizim vs programları kullananlar için.

@investigator

512.15 daha güncel; bende de 1650 var. 512.15 kurdum.
Mevcut driverı DDU ile kaldırmam gerekir mi hocam? Ve neden NVIDIA'nın kendi sitesi manuel aramada farklı sürüm öneriyor?
Türkçe site nedendir bilmiyorum uzun zamandır eski driver veriyor bu nedenle aratırken Google da NVIDIA drivers yazıp yabancı siteye girin oradan güncel sürücü çıkıyor.
Teşekkürler.

Mevcut driverı DDU ile kaldırmam gerekir mi hocam? Ve neden NVIDIA'nın kendi sitesi manuel aramada farklı sürüm öneriyor?

Teşekkürler.
DDU ile mevcut olanı silerken aşağıdan Windows'un otomatik sürücü kurmasını engelle tikini de açın kendi kendine sürücü kurmasın bilgisayar. Ek olarak tabii, DDU daha temiz olur.

Teşekkürler.

DDU aslında sorun yaşandığı zaman kullanılması öneriliyor kendileri de öyle yazıyor zaten

Ama bazı kişiler temiz yükleme için her seferinde bununla yapıyor. Bir dönem bende yapıyordum sonra sorun olmadığını fark edince bıraktım olursa yaparım diye.

Veya 4-5 güncellemede 1 yapılabilir temiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı