NVIDIA Driver Kurulmama Sorunu

Güvenli modu açmayı biliyorum ama açılmıyordu hatta arkadaşımın bilgisayarında denedim acaba yanlış mı yapıyorum diye ama onda açıldı. Ulaşabileceğim başka bilgisayar olmadığı için Linux ile yapamadım yoksa biliyordum öyle yapılabileceğini. Eski Windows 8.1'i D'ye kurup onu önce atayıp D üzerinden açıp SSD içindekileri kurtardıktan sonra Windows 10 indirip onu kurdum. Yükseltme yapamadım çünkü sistemim Windows Embedded 8.1 Industry Pro'ydu.

Sizleri de yorduğum için kusura bakmayın, cevabınız için ayrıca teşekkür ederim. İyi sosyaller :)

Merhaba Ali Berk, kendine bir live çalışan linux bul. Tavsiyem Linux Mint. Bu sistemi DVD ye veya USB ye yazdıracaksın ve bilgisayarı yüklediğin sürücüden başlatacaksın. (usb ye yazdıracaksan rufus portable, dvd ye yazdıracaksan power iso yada cd burner xp tavsiyemdir.) Bu sistem live olarak çalıştığından masa üstü gelmeden kurulum yapmaz dolayısı ile disklerinde değişiklik yapmaz. Masaüstü geldiğinde, (gelmesi fazla sürmeyecektir) bilgisayar simgesine tıkla ve Windows da olduğu gibi soldaki sekmelerden ssd ve hdd lerine ulaş. Yedeklemek istediğin verileri yedekle (yedeklediğin verileri başka pc de mutlaka kontrol et, linux bazen bu konularda sıkıntı çıkartabiliyor.), sonra bilgisayara bas temiz formatı gitsin. Kafan da rahat olur, bilgisayarın da.. Selamlar.

Edit: Çözmüşsün sanırım. sonradan fark ettim. Çözüldüğüne sevindim. Tebrikler.

Edit: Çözmüşsün sanırım. sonradan fark ettim. Çözüldüğüne sevindim. Tebrikler.

Merhabalar, bu kadar uğraştığınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Ben olayı çözmüş olsam da NVIDIA`nın bu hatası çok fazla gerçekleştiğinden başka birisinin işine yarayacaktır ki veri kaybetmeden format atmanın yolları çok da kolay bulunmuyor.

Ayrıca ileride lazım olabileceğinden bir USB`yi bu şekilde hazırladım, sakladım. İyi sosyaller.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı