NVIDIA driver kurulumundan sonra NVIDIA Container arızalı çalışıyor

Undertaker86

Centipat
Yer
Diyarbakır
Arkadaşlar hepinize merhaba. Benim laptopta 2 adet ekran modu var ve bunları NVIDIA Denetim Masası üzerinden değiştirebiliyorum. Optimus modu entegre grafik ve sadece ayrık GPU modu var. Orada yer alan otomatik seç seçeneğini işaretlediğim için uygulama gerekli gördüğü oyunlarda sadece ayrık GPU'ya geçerken grafiksel işlem yoğunluğunun az olduğu durumlarda da entegre grafiğe geçiyor. Bu gayet olması gereken. Fakat en son gelen NVIDIA Gaming driveri kurulumu başarısız olduğundan beri NVIDIA container arızalı biçimde çalışıyor. Durumu izah edeyim: Mesela CS2'ye girerken Optimus modundan ayrık GPU moduna alıyor ve bunu sağlayan NVIDIA container. Fakat bu aynı zamanda boştayken bile işlemciyi tüketiyor. Eskiden oyun oynarken bu arka planda çalışmıyordu fakat artık boştayken bile, bilgisayarı yeni açtığımda görev yöneticisne bakıyorum. Çalışıyor. Ve oyunda FPS droplar oluyor. Ben kaynağının bu olduğunu ise çalışmasını durdurduktan sonra FPS dropların gitmesinden anlıyorum. Bu birkaç gündür oyuna girdiğimde FPS droplar yaşıyorum. Sonra Görev Yöneticisi üzerinden bütün container eklentilerini durduruyorum ve FPS düşmesi düzeliyor. Şimdi asıl sorularım şunlar arkadaşlar. Neden daha önce boştayken çalışmayan bu eklenti en son Game driver kurulumunun başarısız olmasından bu yana yalnızca HD ses sürücüsü kurulamadı. Gaming driver ve fizik yazılımı kuruldu. HD ses sürücüsü başarısız olduğu için kurulum başarısız dedi. Boştayken bile çalışıyor? Neden bu eklenti işlemciyi tüketerek FPS droplara sebebiyet veriyor? Bu eklentiyi her oyuna girdiğimde Görev Yöneticisi üzerinden durdurmak donanımsal veya yazılımsal herhangi bir arızaya neden olur mu? Durdurduktan sonra oyunu kapattığımda optimusa geri geçmiyor. Yani bunu durdurmam otomatik geçiş değişimini durduruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı