NVIDIA DSR darboğazı çözer mi?

burhant

Hectopat
Merhaba. RTX 3080 ekran kartı ve i5 12500 işlemcili bir PC kullanıyorum. 2K altı darboğaz yapacağı için 2K bir monitör almıştım ancak şu an değiştirme imkanım var. Çoğunlukla rekabetçi oyunlar oynadığım için 240Hz 1080p bir monitöre geçmeyi düşünüyorum. Sorum ise şu: Rekabetçi oyunlar dışında hikayeli oyunlarda FPS kaybını göze alarak DSR kullanıp 240Hz 1080p monitöre 2K veya 4K görüntü vererek oynarsam ekran kartına yüklenip darboğaz sorununu çözer mi?
Görüntü kalitesi olarak doğal 2K veya 4K görüntüyü yakalayamayacağının farkındayım ancak yine de görüntüde 1080p çözünürlüğe göre ne kadar fark yaratır?
Konu hakkındaki görüşleriniz neler?

Şu an kullandığım monitör: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...-curved-monitor-um-hx3ee-p25-p-HBCV000006SQWN

Almayı düşündüğüm monitör: ASUS 24,5" VG258QM 0.5Ms 280Hz FullHD FreeSync/G-Sync DP HDMI Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Diğer 240Hz monitör tavsiyelerinize de açığım.

Darboğaz sorununuz çözülür ancak görüntü kalitesinde düşme yaşarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitörünüzün desteklediğini çözünürlüklerde sorun yaşamazsınız ancak monitörünüzün desteklemediği çözünürlüklerde kalite sorunu yaşarsınız görüntüde.​
Doğal 2k monitör görüntüsü kesinlikle vermeyecektir o konuda beklentim yok. Amacım cs go için 240hz monitörüm olsun 1080p çözünürlükle oynayayım, hikayeli oyunlarda da dsrla ekran kartına yükleneyim darboğazı çözsün

Yeni konular

Geri
Yukarı