NVIDIA DSR kullanıldığında oyundan Alt+Tab attığımızda boyut kayması

qCzz

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitör
Rampage Flank 240hz
NVIDIA DSR ile 1080P'den 2K çözünürlüğe alıyorum. Monitörüm normalde 1080p. Normalde bir sorun oluşturmuyor fakat oyunlarda Alt+Tab yaptığımda masaüstü fotoğrafı bile küçülüyor, uygulamalar küçük boyuta geliyor. Yani arkada çalışan her şey 1080P'de çalışıyormuş gibi oluyor. Çözümü hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Bunun sebebi masaüstü hala 1080p çözünürlükte kalıyor olmasından kaynaklanıyor. Örnek veriyorum, monitörün çözünürlüğünü genel olarak 2k yapıp dener misin? Sorun kalmicaktır. Ama bu sefer bulanıklık yaşicaksın masaüstünde.

Bunun sebebi masaüstü hala 1080p çözünürlükte kalıyor olmasından kaynaklanıyor. Örnek veriyorum, monitörün çözünürlüğünü genel olarak 2k yapıp dener misin? Sorun kalmicaktır. Ama bu sefer bulanıklık yaşicaksın masaüstünde.
Öncelikle sorunum çözüldü teşekkürler. Bulanıklık sorununu ''DSR Düzgünlük'' ayarı ile kısmen çözdüm. Daha net olmasını sağlayacak farklı bir etmen biliyor musunuz?

Çok net olmasını sağlamak pek mümkün olmuyor. Basit tabirle pikselleri sıkıştırdığı için tam olarak netlik sağlayamıyor. Ölçek ayarlarından %125 veya %150 yapabilirsiniz biraz olsun netleştiriyor.

Geri
Yukarı