NVIDIA DSR mantıklı mı?

Attacksaw

Kilopat
Makaleler
12
Arkadaşlar R5 5600 ve 3060 sahibiyim. 1080p monitörüm var. DSR açıp 4K DLSS ile sanki daha iyi görüntüler elde etmişim gibi hissettim, tabii FPS kaybı da büyük oranda mevcut. Sizce 2K mı 4K mı yoksa orijinal 1080p oynamak mı?
Bu arada DLSS olmayan oyunları 4K'da açmak 30-40 FPS oluyor. :D

DSR'ı daha çok 1080P darboğaz olursa yükü GPU'ya aktarmak için kullanabilirsin. 1080P'de 4K ve DLSS ile muhtemelen daha çok anti-aliasing etkisi oluyordur. Hem performans hem kalite için değişik ayarlarda test yapıp ekran görüntüleri alıp karşılaştır.

Arkadaşlar R5 5600 ve 3060 sahibiyim. 1080p monitörüm var. DSR açıp 4K DLSS ile sanki daha iyi görüntüler elde etmişim gibi hissettim, tabii FPS kaybı da büyük oranda mevcut. Sizce 2K mı 4K mı yoksa orijinal 1080p oynamak mı?
Bu arada DLSS olmayan oyunları 4K'da açmak 30-40 FPS oluyor. :D

Daha iyi görüntüler elde etmiş gibi hissetmediniz. Daha iyi görüntüler (keskinlik) elde ettiniz zaten. :)

DSR ile 1440p Metro Exodus bitirmiştim. Sonra 1080p ye alınca hayatım kaymıştı. 🤏🏼

Saygılarımla. 🌹

Tercih meselesi birazda. Oynanabilir FPS için Misal 4K monitörde kimisi ultra ayarlarda 1080P oynar, daha çok detay vs. Kimisine Orta ayarlar ama 4K native ile daha güzel gelir detay az olduğu halde.

Daha iyi görüntüler elde etmiş gibi hissetmediniz. Daha iyi görüntüler (keskinlik) elde ettiniz zaten. :)

DSR ile 1440p Metro Exodus bitirmiştim. Sonra 1080p ye alınca hayatım kaymıştı. 🤏🏼

Saygılarımla. 🌹

Sadece DSR tabiki daha iyi görüntü demek. 1440P oynatıp açıp, 1080P olarak küçültüyor. Ama arkadaşın durumunda DLSS'te var işin içinde. Dediğim gibi denemeler yapıp, ekran görüntüleri alarak karşılaştırma yapılabilir.

Saygılarımla. 🌹
Hocam peki 2K ya aldım güzel ama masaüstü ve genel olarak yazılar bi kalitesiz oldu masaüstü ölçeklendirmesini yükseltmeme rağmen bunu nasıl düzeltebilirim?

Tercih meselesi birazda. Oynanabilir FPS için Misal 4K monitörde kimisi ultra ayarlarda 1080P oynar, daha çok detay vs. Kimisine Orta ayarlar ama 4K native ile daha güzel gelir detay az olduğu halde.

Sadece DSR tabiki daha iyi görüntü demek. 1440P oynatıp açıp, 1080P olarak küçültüyor. Ama arkadaşın durumunda DLSS'te var işin içinde. Dediğim gibi denemeler yapıp, ekran görüntüleri alarak karşılaştırma yapılabilir.
Evet bu olayı RDR 2 de yaşadım ultra yerine orta ayara çekip çözünürlük ölçeklendirmesini arttırdığımda çok daha keskin güzel görüntü elde ettim.

2K'da %135 yaptım ben bir kere, düzelmişti. Sonra masaüstü keskinliğini çok umursamadığımı fark ettim, saldım default neyse. Keskinlik ayarı da olması lazım DSR ayarları arasında, bir bakın derim.
Oyun içi var hocam keskinlik ayarı ben 20 de kullanıyorum sizin oyun içi keskinlik ayarı kaçtı?

Yeni konular

Geri
Yukarı