Nvidia Ekran Kartı Aygıt Yöneticisinde Gözükmüyor/Hata veriyor

Silvanus

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar arkadaşlar. Size şimdi problemden ve denediğim çözüm yollarından bahsedeceğim. Nvida GT 540 M ekran kartına sahibim. Sistemde aynı zamanda Intel Hd 3000 var. Bir kaç gün önce nvidia ekran kartına güncelleme yapmayı denediğimde güncelleme yapılamadı. Bende komple nvidia sürümünü silip temiz kurulum yapmak istedim. Ancak bunu yapmadığı gibi kod 43 ( Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu) hatası verdi. Bir kaç temiz kurulum denemesi yaptım. Ddu ile iki gpu nun da tüm verilerini silip önce inteli sonra nvidiayı yükledim yine olmadı. Bu esnada ise kod 19 ( Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik yada bozuk olduğundan Windows bu donanım aygıtını başlatamıyor) hatası verdi. Son çare olarak eski sürümü, yani bilgisayarı ilk aldığımda üreticinin verdiği sürümü yükledim. Bu sefer de hata kod 45 (“Donanım Aygıtı Bilgisayara Takılı Değil) oldu. Yani anlayacağınız olay bayaa karıştı. Sistem geri yükleme, safe mode da kurulum yapma vs. çözümleri her deneyişimde bu hatalar değişti.Kod 43 hatası verdiği bir seferde bios menüsünde default ayarlara getirip restart attığımda düzeldi herşey. ancak bir kaç dakika sonra yeniden kod 45 hatası verdi. Çıldırmak üzereyim diyebilirim. Yardımcı olursanız çok mutlu olucam. Teşekkürler saygılar..

Kod:43 çözüm;
  • Sistemi güvenli modda açın, eğer Intel HD 2500 sürüleri yüklü ise Revo Uninstaller ile önce bileşenleri, daha sonra sürücü yazılımını kaldırın.
  • Sistem güvenli modda iken, Nvidia sürücüleri yüklü ise, Revo Unistaller ile önce bileşenleri, daha sonra sürücü yazılımını kaldırın.
  • Sistemi yeniden başlatın ve kartınız için en güncel sürücüyü Nvidia'nın kendi sitesinden indirin (Gforce Experience vs... Kullanmadan)

Kod:43 çözüm;
  • Sistemi güvenli modda açın, eğer Intel HD 2500 sürüleri yüklü ise Revo Uninstaller ile önce bileşenleri, daha sonra sürücü yazılımını kaldırın.
  • Sistem güvenli modda iken, Nvidia sürücüleri yüklü ise, Revo Unistaller ile önce bileşenleri, daha sonra sürücü yazılımını kaldırın.
  • Sistemi yeniden başlatın ve kartınız için en güncel sürücüyü Nvidia'nın kendi sitesinden indirin (Gforce Experience vs... Kullanmadan)
ddu ile revo uninstaller aynı görevi yapmıyor mu ? çünkü ddu ile aynı işlemi onlarca kez denedim

Aynı ekran kartına sahibim ve aynı sıkıntıyla uğraşıyorum kaç defa temiz kurulum yapsam da
düzelmedi farklı kombinasyonlar denedim bios güncellemekte dahil.Bende sıkıntı tam olarak
gta5 için yayınlanan "350.12" ve bundan sonraki sürücülerde mevcut fakat
"347.88" de hiç bir problem yok istersen o sürücüyü yüklemeyi bir dene.

Aynı ekran kartına sahibim ve aynı sıkıntıyla uğraşıyorum kaç defa temiz kurulum yapsam da
düzelmedi farklı kombinasyonlar denedim bios güncellemekte dahil.Bende sıkıntı tam olarak
gta5 için yayınlanan "350.12" ve bundan sonraki sürücülerde mevcut fakat
"347.88" de hiç bir problem yok istersen o sürücüyü yüklemeyi bir dene.
yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda pek sonuç vermedi. bir çok kişide aynı problem var. çözümü yok gibi birşey. dediğin gibi 347.88i bir deneyim. ama umarım şu problemi çözebilecek birisi çıkar artık :kararsız:

edit:malesef hala bir çözüm bulunamaıdı :sıkıldım::sıkıldım::sıkıldım:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı