Çözüldü NVIDIA ekran kartı Driver sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet383801

Femtopat
NVIDIA ekran kartı Driver güncelledim ekran kartı ısınmaya başladı. wise Driver careden güncelledim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
NVIDIA ekran kartı Driver güncelledim ekran kartı ısınmaya başladı. wise Driver careden güncelledim yardımcı olursanız sevinirim.
Böyle bir şey mümkün değil dostum. Öyle bir şey olabilmesi için saat hızı, veri, voltaj bunlarda oynamaların olması gerekiyor ki bunlarla oynamazlar. Oynasalar dahi tüm dünyaya gidiyor bu driver herkes aynı sorunu yaşar. Fakat şu yaşanmış olabilir. Senin önceki ayarların ile şimdiki oyun ayarların değişmiş olabilir. Kendi eski ayarlarına getir. Sorun kalmaz.
Technopat'ta yorum yaparken 80 derece olması normal mi güzel kardeşim? Hayır bak yorum yapıyorsun iki tarafı da sakat. Zaten epi topu 1 sayfa yorum var. Okumadıysan okumaman hata, okuduysan söylediğin hata.
Demişim ki, "75-80 üstü olursa sıkıntı yaşanır." Emin ol, 75-80 üzerini görmez ise sıkıntı yoktur. Kaç yıldır dizüstüler ile masaüstüler ile uğraşırım. 80 üzeri sıkıntıdır. 70-75 derece üstü soğutmaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Termal macun vesayreden bahsediyorum. Fanlar temizlenmelidir. Gerekirse, harici olarak sıvı/hava soğutucu alınmalıdır.

Sonuç olarak; bu sıcaklıklar artar ise sıkıntılıdır. Şu anda durum "stabil". Çoğu kişi panik yapar ama durum sabitse normaldir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında 70-75 kabul edilebilir ama hangi sistemi boştayken 70 derece gördünüz? Ekran kartıyla alakalı bir problem yoksa bile mining virüsü tarzı bir sorun olabilir. Boştayken kartın 70 derece olması hiç normal değil, yük altındaysa 76-77'ye kadar kabul edilebilir sonrası sıkıntı.

Yük altında 70-75 kabul edilebilir ama hangi sistemi boştayken 70 derece gördünüz? Ekran kartıyla alakalı bir problem yoksa bile mining virüsü tarzı bir sorun olabilir. Boştayken kartın 70 derece olması hiç normal değil, yük altındaysa 76-77'ye kadar kabul edilebilir sonrası sıkıntı.
Özür dilerim. Buradan da belirteyim: Tüm yazmış olduğum değerler, "yükteki" değerler içindir.

Yahu, gelmiş bana laf ediyorsun. Şimdi size farklı şeyler söylerim, sonrasında "uygunsuz üslup" alırım. Daha yazdığımı anlamayan bir kişiniz. Demişim ki, "75-80 üstü olursa sıkıntı yaşanır." Emin ol, 75-80 üzerini görmez ise sıkıntı yoktur. Kaç yıldır dizüstüler ile masaüstüler ile uğraşırım. 80 üzeri sıkıntıdır. 70-75 derece üstü soğutmaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Termal macun vesayreden bahsediyorum. Fanlar temizlenmelidir. Gerekirse, harici olarak sıvı/hava soğutucu alınmalıdır.

Sonuç olarak; bu sıcaklıklar artar ise sıkıntılıdır. Şu anda durum "stabil". Çoğu kişi panik yapar ama durum sabitse normaldir.
Sen bunu söylerek uygunsuz üslupta bulunmamış mı oldun raporlasa birisi yine engel yiyeceksin. Hiçbir koşul altında 75-80 derece ekran kartı boştayken normal bir değer değildir arkadaş. Emin ol senin tecrübenin iki katı bilgisayar geçmiştir elimden. Olağan dışı bir durum var ortada. Benim sistem boştayken ekran kartı fanları çalışmıyorken 40 dereceyi görmüyor 80 derece normal diyorsun sonra yüzlü yüzlü hakaretvari cümleler kuruyorsun. Bilgi eksiğin varsa tamamla, de ki okumamışım tam boşta olduğunu bilmiyordum falan de. Boşta 80 dereceye normal dersen gülerler adama.

Sen bunu söylerek uygunsuz üslupta bulunmamış mı oldun raporlasa birisi yine engel yiyeceksin. Hiçbir koşul altında 75-80 derece ekran kartı boştayken normal bir değer değildir arkadaş. Emin ol senin tecrübenin iki katı bilgisayar geçmiştir elimden. Olağan dışı bir durum var ortada. Benim sistem boştayken ekran kartı fanları çalışmıyorken 40 dereceyi görmüyor 80 derece normal diyorsun sonra yüzlü yüzlü hakaretvari cümleler kuruyorsun. Bilgi eksiğin varsa tamamla, de ki okumamışım tam boşta olduğunu bilmiyordum falan de. Boşta 80 dereceye normal dersen gülerler adama.
Alttaki arkadaşın yorumuna karşılık, "yükteki" yazmışım. Hâlâ "boştaki" diyorsunuz.

Hangi kelimemde hakaretvari bir söylem var? Siz öyle bir bana karşılık verdiniz ki, ne diyeceğimi şaşırdım. Kendi üslubumu uygun görüyorum. Lâkin siz yine de, hakaretvari bulduysanız kusura bakmayın lütfen.

Sorunu buldum arkadaşlar aygıt yöneticisinden Driver'ın sertifikalarına baktım çoğu NVIDIA corporation birkaç tane bilinmeyen bir tane de khronos group.
Vardı şimdi buradan güncelleyeceğim.

Screen Shot 24.06.2020 at 09.47.png

Screen Shot 24.06.2020 at 09.45.png

Herkese yardımları için çok teşekkür ederim
Hatalı Driver'i düzeltince 3 saattir bilgisayardan YouTube'a giriyorum 60'lara anca çıktı.

Son düzenleme:
Sorunu buldum arkadaşlar aygıt yöneticisinden Driver'ın sertifikalarına baktım çoğu NVIDIA corporation birkaç tane bilinmeyen bir tane de khronos group.
Vardı şimdi buradan güncelleyeceğim.

Eki Görüntüle 599361

Eki Görüntüle 599362
Herkese yardımları için çok teşekkür ederim
Hatalı Driver'i düzeltince 3 saattir bilgisayardan YouTube'a giriyorum 60'lara anca çıktı.
Sorun halloldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı