NVIDIA Ekran Kartı Güncelleme ve Bannerlord Hatası

• Konuyu başlatan mcmk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 540

mcmk

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar.

Kısa bir süre önce Steam üzerinden Mount&Blade Bannerlord aldım ve yükledim. Oyunda aşırı takılarak oynanıyordu. Ekran kartı Driver'ını güncelledim (DDU ile kaldırıp temiz kurulum yaptım. 4-5 yıldır güncel değilmiş) ve aşağıdaki hatayı verdi:

MounBlade_HATALAR.PNG

İnternette bununla ilgili önerilen bazı yönergeleri uyguladım ama çözüm olmadı. Bu aşamadan sonra Intel'in dahili ekran kartını kaldırıp güncellemek istedim. Kaldırdıktan sonra bu şekilde oyuna girmeye çalıştığımda oyuna girdi ve o ağır kasılmalar yok olmuştu. Muhtemelen birkaç grafik ayarıyla bu da ortadan kalkacak)
Dahili grafik kartının güncel versiyonunu yüklediğimde üstteki yine hatayı almaya devam ettim. Burada sistemi bozan sanki NVIDIA.

Driver'ları güncellerken DxDiag'da grafik kartlarının "Yaklaşık Toplam Bellek" boyutu değişiyordu. Ha bir de NVIDIA grafik kartı DirectX 11.0 gözüküyor ama 11.2 de destekliyor. Bunu nasıl güncelleyeceğimi bulamadım. Aşağıda birkaç ekran görüntüsü var belki iş görür.

İlk 4 resim güncel driverda aldığım görüntüler:

dxdiag_1.PNG

dxdiag_2.PNG

dxdiag_3.PNG

Aşağıdakiler ise eski bir sürücü varken:

Driver_359_46.PNG

dxdiag_359_46.PNG

NVIDIA'nın sitesinden bulabildiğim en düşük sürücü olan 465.89'da da aynı problemi göstermeye devam ediyor. Bunun dışında mevcut eski sürücüyle çalışıyor.
Birkaç gündür çözüm aradım ama bulamadım.

Bilgisayar özellikleri:
  • CPU: i5-4200H
  • RAM: 12 GB
  • Dahili Grafik: Intel HD 4600
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX850M
  • HDD: Samsung EVO860 250GB
  • Monitor: Laptop ekranının yanında 75Hz 24 inc bir LCD var.
  • İşletim Sistemi: Win 8.1 Pro

Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekil gözüküyor:

aygıt_yöneticisi.PNG

Burada yeniden başlattığım için Temel Bağdaştırıcı olarak gözüküyor. Sonra kendini aktif ediyor. Bunun üstüne Aygıt yöneticisinden kaldırdığımda tek başına NVIDIA gözüküyor.
Bir de şöyle bir şey keşfettim. Oyuna sağ tıklayıp "Entegre grafik" ile aç dediğimde oyun açılıyor. Fakat "Yüksek performanslı NVIDIA" ile aç dediğimde önceden bahsettiğim hataları veriyor.

Hayır hocam. Son yazdığım satırın haricinde açıldığı durumda GPU kullanımından görüyorum. Oyunun performans testinde ayrıca gözüküyor. Bu arada bir takım eski olan sürücüleri kurdum ancak son 20 güncelleme olan Driver'larda böyle bir problem var. Entegre sürücüyle çalışamıyor gibi. Artık çok uğraşmadan bir format çekmem gerekecek gibi.

Format da attım düzelmedi. Yeni NVIDIA sürücülerle bir uyusuzluk yaşıyor sanırım.

Geri
Yukarı