Çözüm NVIDIA ekran kartı için olası stutter

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Adsız.png

NVIDIA powermizer, hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarda kullanılan çoğu modern NVIDIA grafik kartına dahil edilmiş olan teknolojinin adıdır. Powermizer çalıştırdığınız uygulamalara bağlı olarak ekran kartınızı isteğinize bağlı olarak otomatik hızlandırır. Eğer powermizer bir 3B uygulamasının çalıştığını algılar ise, daha yüksek performans sağlamak için ekran kartının saat hızını artırır, yalnızca 2B içerik dönüştürdüğü anlarda ise daha az enerji tüketimi olması ve böylece ekran kartının daha az ısınması sebebiyle de hızı düşürecektir. Hatta sıcağa bağlı olarak GPU'nun aşırı ısınmasını önlemek için, ekran kartı saat hızını sıcaklığa göre adapte edecektir.

Ama arkadaşlar ben tüm ayarları maksimum performansa ayarladım, stutter ve mikro stutter çok daha azaldı. Ek olarak BIOS üzerinden C state, eist ve Speedshift'i devre dışı bıraktım.

Bende NVidia Registry key not found. Check debug console for more details yazıyor. Tamam dediğim zaman bu ekran geliyor ama hiç birşeye tıklanmıyor.

Geri
Yukarı