NVIDIA ekran kartı takılıyken AMD sürücüsünü kaldırmak

359149

Hectopat
Makaleler
4
Merhabalar, AMD kartımın iadesi kabul edilmiş ve şimdiden hazırlığımı yapayım dedim 😀. Şuan GT710 takılı. DDU ile kaldırıp NVIDIA sürücüsü kurmak istiyorum fakat DDU, ekran kartı NVIDIA olduğundan direk NVIDIA sürücüsü arıyor diye biliyorum. Kısaca ben bu sürücüyü DDU ile kaldırabilir miyim? Eğer DDU ile olmazsa nasıl olacak? Tam anlatamamış olabilirim eğer merak ettiğiniz bir yer olursa sorun lütfen. İyi forumlar.

Hocam şöyle:
  • MSI GT710
  • AMD Ryzen 5 3500X
  • G.Skill Ripjaws 2x8 3000MHz
  • MSI B450M-A PRO Max
  • Power Boost X-59
  • Power Boost HIVE 650W 80+
  • 512 GB Adata SSD
  • 240GB Crucial SSD
Ama bu ekran kartı idarelik. Para iadesi alınca 2060 alacağım sanırım. Sürücüyü ozaman kuracağım.
Sorun olmaz arkadaşın dediği gibi ekran görüntüsü gidip gelebilir. Masaüstü görüntüsü ekran kartından veriliyor olabilir. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında amd var mı ?
Bu linkten kendi ekran kartı sürücünüzü seçerek yükleyebilirsiniz Sürücüleri Yükle | NVIDIA

Sorun olmaz arkadaşın dediği gibi ekran görüntüsü gidip gelebilir. Masaüstü görüntüsü ekran kartından veriliyor olabilir. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında amd var mı ?
Bu linkten kendi ekran kartı sürücünüzü seçerek yükleyebilirsiniz Sürücüleri Yükle | NVIDIA
Screenshot_11.png

Böyle hocam. Şuan NVIDIA driver kurulu değil.

Eki Görüntüle 649072
Böyle hocam. Şuan NVIDIA driver kurulu değil.
Tamam internetten baktım işlemcinizde dahili gpu yok driverı silip yüklerken görüntü gidip gelebilir. Siz ddu ile silin amd ekran kartinin sürücüsünü verdiğim linkten kendi ekran kartınızı seçin elinizle yükleyin sıkıntı yok kolay gelsin.

Tamam internetten baktım işlemcinizde dahili gpu yok driverı silip yüklerken görüntü gidip gelebilir. Siz ddu ile silin amd ekran kartinin sürücüsünü verdiğim linkten kendi ekran kartınızı seçin elinizle yükleyin sıkıntı yok kolay gelsin.
Hocam AMD sürücüsü yüklemeyeceğim. O kartın ücreti bana iade edilecek 2060 almayı düşünüyorum. Sürücü yüklerken NVIDIA için yine aynı adımları uygulamam lazım değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı