NVIDIA ekran kartı takılıyken AMD sürücüsünü kaldırmak

359149

Hectopat
Makaleler
4
Merhabalar, AMD kartımın iadesi kabul edilmiş ve şimdiden hazırlığımı yapayım dedim 😀. Şuan GT710 takılı. DDU ile kaldırıp NVIDIA sürücüsü kurmak istiyorum fakat DDU, ekran kartı NVIDIA olduğundan direk NVIDIA sürücüsü arıyor diye biliyorum. Kısaca ben bu sürücüyü DDU ile kaldırabilir miyim? Eğer DDU ile olmazsa nasıl olacak? Tam anlatamamış olabilirim eğer merak ettiğiniz bir yer olursa sorun lütfen. İyi forumlar.

Hocam arkadaş sadece amd ekran kartının yerine nvidia ekran kartı takıyor birinin sürücüsünü silecek diğerinin sürücüsünü yükleyecek sıkıntı olmaz
Hocam eminsiniz değil mi? Donanımdan biraz anlasam da yazılım konusunda bilgim sıfır. Ayrıca bilgisayara şuan bir şey olursa farkı bir şey alacak durumda da değilim.
Hocam en az 5 kere sürücü silip yükledim biosluk bir olay yok fakat işlemciniz ne ekran kartınızla darboğaz felan olabilir en fazla bu olur o da performans kaybı yaşatır
Hocam işlemcim imzamda olduğu gibi Ryzen 5 3500X

Hocam eminsiniz değil mi? Donanımdan biraz anlasam da yazılım konusunda bilgim sıfır. Ayrıca bilgisayar şuan bir şey olursa farkı bir şey alacak durumda da değilim.
Dostum sürücü silmek sadece o parçanın kullanılmamasını sağlar bu overclock değil ki ayarlarıyla oynamıyorsun benim dediğim sey işlemcin çok iyi değilse ve ekran kartın çok iyiyse ekran kartını tam performans kullanamazsın onun dışında vir problem olmaz

Bir sıkıntı yok. Olsa olsa yükleme esnasında ekran gidip gelir.
Tamam hocam anladım. Umarım bir sorun çıkmaz.
Dostum sürücü silmek sadece o parçanın kullanılmamasını sağlar bu overclock değil ki ayarlarıyla oynamıyorsun benim dediğim sey işlemcin çok iyi değilse ve ekran kartın çok iyiyse ekran kartını tam performans kullanamazsın onun dışında vir problem olmaz
Tamam anladım. Teşekkür ederim.

Sistem özelliklerini belirtebilir misin ?
Hocam şöyle:
  • MSI GT710
  • AMD Ryzen 5 3500X
  • G.Skill Ripjaws 2x8 3000MHz
  • MSI B450M-A PRO Max
  • Power Boost X-59
  • Power Boost HIVE 650W 80+
  • 512 GB Adata SSD
  • 240GB Crucial SSD
Ama bu ekran kartı idarelik. Para iadesi alınca 2060 alacağım sanırım. Sürücüyü ozaman kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı