NVIDIA ekran kartım Driver'ını yanlışlıkla kaldırdım ve geri yükleyemiyorum

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Merhaba Technopat ailesi. Dün NVIDIA ekran kartı güncellemelerini yapmak için Update programını kurmayı denedim ama kurulum başarısız dediği için kuramadım. Daha sonra nasıl yaptıysam ekran kartı yazılımını silmişim. Masaüstündeki GeForce Experience uygulamasına girmeye çalıştığımda da sisteminizde "NVIDIA ekran kartı bulunamadı" diyor. Aygıt yöneticisine baktığımda da normalde var olan ekran kartım gözükmüyor. Windows Update'i de yapamıyorum her neden ise hata veriyor. Ekran kartımı nasıl geri getiririm, yardımcı olur musunuz?

Merhaba Technopat ailesi. Dün NVIDIA ekran kartı güncellemelerini yapmak için Update programını kurmayı denedim ama kurulum başarısız dediği için kuramadım. Daha sonra nasıl yaptıysam ekran kartı yazılımını silmişim. Masaüstündeki GeForce Experience uygulamasına girmeye çalıştığımda da sisteminizde "NVIDIA ekran kartı bulunamadı" diyor. Aygıt yöneticisine baktığımda da normalde var olan ekran kartım gözükmüyor. Windows Update'i de yapamıyorum her neden ise hata veriyor. Ekran kartımı nasıl geri getiririm, yardımcı olur musunuz?

Internetten GeForce Experience kurun ve guncelleme yazan yerden driveri kurun.

Öncelikle DDU yardımıyla ekran kartı yazılımını tamamen kaldırın bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra NVIDIA sitesinden güncel ekran kartı driverini indirip tekrar kurmayı deneyin sorun ortadan kalkıcaktır. DDU ile sürücü kaldırma rehberini aşağıya bırakıyorum.
DDU ile sürücü kaldırma rehberi

Öncelikle DDU yardımıyla ekran kartı yazılımını tamamen kaldırın bilgisayı yeniden başlattıktan sonra NVIDIA sitesinden güncel ekran kartı driverini indirip tekrar kurmayı deneyin sorun ortadan kalkıcaktır. DDU ile sürücü kaldırma rehberini aşağıya bırakıyorum.
DDU ile sürücü kaldırma rehberi
Arkadaş zaten sürücüyü silmiş.

Başlığa bakar mısınız acaba?
Başlıkla konun içeriği birbirini tutmuyor. Şimdi arkadaş güncelleme yapmak istemiş fakat bir aksilik olmuş ve yapamamış. Sorun yaşamaması için bende temiz bir kurulum yapması için önce DDU ile kaldırmasını söyledim ardından tertemiz bir şekilde driverini kurucak. Anlamadığım şu bunun neyine taktınız?

Arkadaşlar ben hangisini sildim tam emin değilim ama dediğim gibi öncesinde program kaldır bölümünde Nvidia yazılımı gözüküyordu. Ancak o şuanda gözükmüyor. Bu DDU diye bir program varmış onu da denedim. Ama işe yaramadı. Driverleri zaten Nvidia'nın orijinal sitesinden denedim. Ancak kuruluma tıkladığımda kurulum başarısız mesajını alıyorum. Neden düzelmiyor ben de anlamış değilim.
Adsız.png

Aldığım hata da bu.
Arkadaşlar sorun devam ediyor. Yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı