Selamlar dostlar. Tekrar bir sorunun cevabını buldum. Çok fazla uzatmadan kısa kısa anlatacağım.

NVIDIA Experience uygulaması tam bitmemiş yarım kalmış bir uygulama (bence) bunu okuyorsanız bu nedenden dolayı buradasınız demektir.
Öncellikle Windows ayarlarında monitörü ne kadar da birincil ekran yapsanız da istediğiniz ekrandan kayıt alamayacaksınız. Bunun nedeni NVIDIA'nın da Windows gibi kendi birincil ekranı var ve bunu NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlayabiliyorsunuz.

Nivdia ayarları.png

Sağ aşağıdaki gizli sekmeleri göster düğmesine basıyoruz ardından NVIDIA ayarlarına sağ tıklıyoruz.

denetim masası.png

NVIDIA Denetim Masası'na tıklıyoruz.

ekran ayarla.png

Karşımıza çıkan sekmeden sol taraftaki seçeneklerden ekran >>> birden çok ekran ayarla seçeneğine tıklıyoruz.

birincil ekran ayarlama.png

Bura da yapmanız gereken şey hangi ekrandan kayıt almak istiyorsanız ekrana sağ tıklayıp birincil ekran yap seçeneğine tıklayıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Çözüm bu kadar basit sağlıklı günlerle kalın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece NVIDIA ekran kartları için mi geçerli?
Yoksa benim AMD ekran kartında da olur mu?

Bu yöntem NVIDIA içindir ama muhtemelen AMD içinde aynı şey geçeridir sanırım AMD için Game Ready gibi bir şey var oradan ayarlayabilirsiniz eğer yoksa AMD denetim masasını kurcalayın AMD hakkında pek bilgim yok kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı