NVIDIA Frame Generation zamanla FPS düşmesi

towboatery

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. 4060 ekran kartına sahibim ve Frame Generation ile ilgili garip bir durumu sık sık yaşıyorum. FG destekli oynadığım Marvel Spider-Man, Horizon Forbidden West gibi oyunlarda FG özelliğini aktif ettiğimde, oyun süremin ilk başlarında gayet sağlıklı ve akıcı şekilde oyun oynayabiliyorum. Lakin yarım saat sonra genel FPS üzerinde ciddi düşüşler olmaya başlıyor. Oyunun başında 110-120 FPS aldığım mekanlarda aldığım FPS 60-70 seviyelerine iniyor. FG tarafından kaynaklanan genel bir sorun mu mevcut acaba? Siz daha önce böyle bir durum yaşadınız mı?

Son düzenleme:
Ekran kartı sıcaklıkları ve değerleri ne durumda oluyor, başlarda ve FPS düşmesi yaşadığınız anlarda? Bende kullanıyorum ama böyle bir şey ile hiç karşılaşmadım. Oynadığınız oyunla alakalı olabilir belki.

NVIDIA FG destekli oyunları saatlerce oynadım herhangi bir düşüşle karşılaşmadım. Oyundaki bölgeye göre %10 FPS düşer, artar tabii ama yarı yarıya düşüş imkansız.
Konu hakkında görsel toplayıp burada paylaşacağım hocam.

Ekran kartı sıcaklıkları ve değerleri ne durumda oluyor, başlarda ve FPS düşmesi yaşadığınız anlarda? Bende kullanıyorum ama böyle bir şey ile hiç karşılaşmadım. Oynadığınız oyunla alakalı olabilir belki.
Hocam işlemci ve ekran kartı max 55-60 derecede çalışıyor.

Detaylı görselleri ekliyorum.
Oyunu yarım saat oynadıktan sonra;
55.jpg

Oyundan çıkıp tekrar girdikten sonra;
93.jpg

Düzeltme: Konu hakkında araştırma yaparken bu sorunu Horizon oyununda yaşayan birçok insan varmış. Şu ana kadar oynadığım çoğu FG destekli oyunlarda bu sorunu yaşadım. Bence 8 GB RAM ve FG'nin henüz tam anlamıyla stabil çalışmamasından kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum.

1715328027830.png

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    486,7 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Geri
Yukarı