NVIDIA Game Ready driver güncellenmeli mi?

Benim kart bu son sürümle birlikte yaklaşık 3-5 derece daha sıcak çalışmaya başladı. Aylardır 472.12 surumundeydim, bir deneyim dedim bunu. Aylardır düzgün sürücü çıkarmıyorlar.

Çok güzel optimizasyon, yukarıdaki gönderdiğim videoda nasıl bir sürücü çıkardıkları ortada. Diğer oyunlarda da bu tarz performans sıkıntıları var zaten.
Her şeye fps gözüyle bakarsanız yanılırsınız. Biliyorsun ki oyunların detaylı grafik ve ölçeklendirme ayarı var. Kenar yumuşatma, anti assailing bunlardan bazıları. Ayrıca nvidia rtx,reflex ve dlss teknolojileri var ve bunlar direkt fps etkiler ayarlar.

Her şeye fps gözüyle bakarsanız yanılırsınız. Biliyorsun ki oyunların detaylı grafik ve ölçeklendirme ayarı var. Kenar yumuşatma, anti assailing bunlardan bazıları. Ayrıca nvidia rtx,reflex ve dlss teknolojileri var ve bunlar direkt fps etkiler ayarlar.
Yukarıdaki gönderdiğim video 3070'e ait. Çoğu kişi benim bildiğim kadarıyla aldığı performansa bakıyor tabii GoW özelinde DLSS tarafında herhangi bir gelişme oldu mu onu net olarak araştırmadım desem yalan olmaz, ama şahsen yine de pek kullanma taraftarı değilim bu sürücüyü..

457.30/471.68/472.12/496.76 numaralı sürücüler çok eski olmamakla beraber oldukça stabil. 511.23'de ise NVIDIA'dan beklemediğim bir şekilde performans sıkıntısı mevcut, bence memnunsanız geçiş yapmaya gerek yok, hatta 388.71 kullansan bile performans anlamında bir şey fark etmeyecek. NVIDIA tarafında sürekli gelen güncellemelerin RT/DLSS gibi ekstra fonksiyonel noktalar haricinde performans anlamında hiçbir esprisi yok, ha ne olur en fazla? Seneler sonra bir X oyunu çıkar o da en az işte atıyorum 530.AB numaralı sürücü olmadan oyunu çalıştıramıyorum şeklinde bir başlatma uyarısı alınır (tıpkı zamanında BF1'de 376'lı sürücülerde olduğu gibi), zaten o zaman da illa ki sorunsuz olanına geçiş yapıp olayı kapatırsın bu gibi durumlarda 👍🏻

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen güncellesin, son nesil RTX 3000 serisi kartlarda bile sıkıntılı çalışan bir sürücü, geçmesine ne lüzum var? Her şeyin günceli her zaman en iyisi olmuyor maalesef.
Bende bir fps düşüşü yok ?

@Mustafa773 , orası artık sizin bileceğiniz bir iş 👍🏻. Birçok kişide performans düşüşü aşikar olduğu gibi yukarıya canlı kanlı insanların görebileceği şekilde somut bir kanıt da gönderdim, kuru kuruya yo düşmedi ki dersen insanlara karşı inandırılıcık payın düşük kalmış oluyor.

@Mustafa773 , orası artık sizin bileceğiniz bir iş 👍🏻. Birçok kişide performans düşüşü aşikar olduğu gibi yukarıya canlı kanlı insanların görebileceği şekilde somut bir kanıt da gönderdim, kuru kuruya yo düşmedi ki dersen insanlara karşı inandırılıcık payın düşük kalmış oluyor.
Tamamen bence Kişinin sisteminden sistemine göre değişiyor bu olay bende ne düşüş ne de artış var

Yeni konular

Geri
Yukarı