Nvidia GeForce 405

kaanzy

Hectopat
Ben bilgisayarı 3-4 ay önce aldım. Bilgisayarda bluescreen hatası vardı geldiğinde. Sorun Windows'dan değil de ekran kartındaymış. Normalda Nvidia GeForce 405 ekran kartlarında soğutucu var ama benimkinde yoktu. Garantiye götürdük ekran kartına soğutucu takdılar ama yine de devam ediyor bluescreen hatası.

Bluescreen hatası hakkında bilgi: Ekran kartının çok ısınması, mesela ben bilgisyarıma PES 13 yüklemiştim. İlk günler sorunsuz açıyordu sonra kendiliğinden kapanmaya başladı. Bilgisayarım sorunu ekran kartının çok ısınması ama ekran kartında soğutucu da var. Anlamadım gitti acaba arızalı olabilr mi ?

NOT: Bütün fanlar sorunsuz çalışmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım şimdi senin aldığın ekran kartı ortalamanın çok altında bir ekran kartı. Pes 13 gibi bir oyunu çalıştırırsan kaldırmak için çok ısınır yani ekran kartın için geforce gtx 650 gibi alabilirsen çok daha iyi olabilir.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını AIDA64 Extreme Edition ile iletin.
Isınıyor demek yerine verileri iletin ki sorunu anlayalım. Mavi ekran için de gerekirse dosyaları isteriz, bir siteye yükler iletirsiniz. Ama önce sıcaklıklar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı