Nvidia GeForce 630M Değişimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

enestek

Kilopat
İyi çalışmalar technopat benim laptobumda başlıkta yazdığım gibi 630M DDR3 2048 MB - 128 bit ekran kartı var. Açıkçası bu ekran kartı beni hayal kırıklığına uğrattı. Laptobu alırken açıkçası ekran kartları konusunda pek bilgim yoktu ama minimum 128 bit olması gerektiğini biliyodum. Ancak daha sonra ekran kartının mhz hızının ve bus width kapasitelerinin yüksek olması gerektiğini öğrendim. Ancak benim kartımda bu oranlar çok düşük. 475 mhz ve 28.8 GB/s bus bellek aralığına sahip bir kart ve tahmin edebileceğiniz gibi 2010 yapımı oyunlarda bile takılma kasma problemlerine sebep olmakta.
Sistemim;
Acer Aspire v3-571g - Win8
-İntel Core i5 - 2.5 GHz turbo boots ile 3.1 GHz
-500 GB Hard Disk
-6 GB DDR3 Bellek
-Nvidia Geforce 630M - 128 Bit - DDR3 - 35 watt enerji tüketimi

Şimdi bu ekran kartı değişir mi?
Değişirse en azından Crysis 3 vs. gibi oyunları iyi derecede çalıştırabilecek bi kartın bana maliyeti ne olur?
Şu anda oyunlarda kart ısısı 80-85 derece arasında değişiyor. Değişirse ısı problemi yaşar mıyım?

630M anakarta basılı olarak geldiği için değiştiremezsiniz. Ekran kartını değiştirebilmek için anakartta MXM slotu olması lazım.

Peki harici bi ekran kartı takviyesi yapmak mümkün mü yoksa yapacak bir şey yok mu ?

Mümkün değil. Yapacak bir şey yok. Laptobu değiştirmeniz lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı